...

Noriu importuoti į Lietuvą Italijoje augintas vynuoges

Žinių bazė

2017.05.22

Domintų visa proceso eiga. Vyro šeima augina pardavimui desertines vynuoges. Nuo ko pradėti? Domina visa susijusi informacija.

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Živilė Baušienė

Projektų vadovė / VšĮ Versli Lietuva

Publikavimo data: 2017-05-22 13:33

Norint į Lietuva įsivežti vynuoges iš Italijos bei užsiimti jų prekyba, pirmiausia, jums reikia kreiptis į Teritorinę maisto ir veterinarijos...

Publikavimo data: 2017-05-22 13:33

Norint į Lietuva įsivežti vynuoges iš Italijos bei užsiimti jų prekyba, pirmiausia, jums reikia kreiptis į Teritorinę maisto ir veterinarijos tarnybą (toliau – Tarnyba). Jums reikės gauti Tarnybos išduodamą Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą (toliau – pažymėjimas), kuriame būtų nurodyta veikla – didmeninė prekyba. Pažymėjimas yra išduodamas neterminuotam laikui. Daugiau informacijos apie pažymėjimą, jo išdavimo procedūras rasite Tarnybos portale.

Atsižvelgiant į tai, kad Italija yra Europos Sąjungos šalis, o importu laikoma, kai prekės yra įvežamos iš trečiųjų šalių, jūsų atveju, užteks turėti įvežamų vynuogių atsekamumą patvirtinančius dokumentus, kurių gali pareikalauti pasienio veterinarijos postuose. Kilus įtarimui, pasienio veterinarijos posto valstybinis veterinarijos gydytojas gali paimti siuntos mėginį laboratoriniam tyrimui atlikti dėl pesticidų ir teršalų kiekio nustatymo. Taip pat veterinarijos gydytojas atlieka patikrinimą, ar siuntos spaudai, žymos bei kiti ženklai, nurodantys kilmės šalį ir pan., atitinka lydimuosiuose dokumentuose nurodytus faktus. 

Svarbu paminėti, kad prieš kreipiantis į Tarnyba dėl pažymėjimo gavimo, jūs jau turite turėti sandėlį, kuriame laikysite vynuoges, esant reikalui pakuosite, ženklinsite lietuvių k. pagal nustatytus reikalavimus. Rekomenduojame susipažinti, su Lietuvos higienos normoje HN 119:2014 „Maisto produktų ženklinimas“ nustatyta tvarka.

Ekspertai

Živilė Baušienė

Živilė Baušienė

Projektų vadovė / VšĮ Versli Lietuva

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.