Noriu įkuri papuošalų studiją/ dirbtuves
2017.02.01
Esu jauna papuošalų (bižuterija, ne juvelyrika) kūrėja, kuri jau 1,5 metų verčiasi šia veikla, pagal individualią pažymą. Kadangi veikla puikiai sekasi, noriu išsinomuoti patalpas ir įkurti savo studiją/ dirbtuves, kurioje vyktų gamyba, susitikimai su klientais. Pardavimas joje nevyktų., t.y. joje nebus parduodami gaminiai. Prekyba vyksta internetu. Nuo ko reiktų pradėti, ar tinka bet kokios komercinės/ biuro patalpos, ar reikalingi kokie dokumentai, leidimai norint įkurti ir įforminti studiją? Jei bus studijos iškaba (lauko arba vidaus erdvėje) kokie reikalingi leidimai ir pan.?
Temos: Pardavimai.
Į klausimą atsakė:
Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.
Ekspertai
Aušra Maliauskaitė-Embrektė
Asocijuotoji partnerė, advokatė / Advokatų kontora GLIMSTEDT
Tapk ekspertu
Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!
Asocijuotoji partnerė, advokatė / Advokatų kontora GLIMSTEDT
Publikavimo data: 2017-02-01 16:28
Vyriausybės 2011 m. spalio 12 d. nutarimas Nr. 1178 „Statinio (jo patalpų) naudojimo ne pagal paskirtį atvejų ir tvarkos aprašą“, kuriuo įgyvendindamos...
Publikavimo data: 2017-02-01 16:28
Vyriausybės 2011 m. spalio 12 d. nutarimas Nr. 1178 „Statinio (jo patalpų) naudojimo ne pagal paskirtį atvejų ir tvarkos aprašą“, kuriuo įgyvendindamos 1996 m. kovo 19 d. Lietuvos Respublikos statybos įstatymo Nr. I-1240 nuostatos dėl statinių naudotojų pareigų, įtvirtina, kad klausime nurodytą meninės kūrybos veiklą galima vykdyti viešbučių, administracinės, prekybos, kultūros, poilsio paskirties pastatuose ar patalpose, nepakeitus jų paskirties, neįrengus papildomo įėjimo. Aptariamą veiklą taip pat galima vykdyti vieno ar dviejų butų ir daugiabučiame name ar jo gyvenamosiose patalpose. Todėl aptariama studija / dirbtuvės gali būti įkuriamos pasirinktinai tiek komercinės, tiek ir aukščiau aptartos paskirties patalpose be papildomų dokumentų ar leidimų.
Aptariant studijos / dirbtuvių reklamos klausimą, atkreiptinas dėmesys, kad pagrindinis teisės aktas, įtvirtinantis bendruosius reikalavimus, sąlygas bei draudimus reklamai, yra 2000 m. liepos 18 d. Lietuvos Respublikos reklamos įstatymas Nr. VIII-1871 (toliau – Reklamos įstatymas).
Viduje esančiai reklamai leidimai nėra reikalaujami. Tačiau net ir vidaus reklama turi atitikti bendruosius, Reklamos įstatyme, numatytus reikalavimus.
Išorinės reklamos, kurios pateikimo priemonės yra ne patalpose, įrengimui keliami specialūs reikalavimai, numatyti 2013 m. liepos 30 d. ūkio ministro įsakyme „Dėl išorinės reklamos įrengimo taisyklių patvirtinimo ir Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2000 m. gruodžio 1 d. įsakymo Nr. 405 „Dėl išorinės reklamos įrengimo tipinių taisyklių patvirtinimo“ ir jį keitusių įsakymų pripažinimo netekusiais galios“ Nr. 4-670.
Išorinė reklama taip pat pasižymi ir kita specifika. Pirma, norint įrengti reklamos perteikimo priemonę žemėje, kuri nepriklauso nuosavybės teise, reikalingas žemės savininko arba kitais teisėtais pagrindais objektą valdančio asmens sutikimas. Kai reklama įrengiama ant bendrojo naudojimo objektų reikalingas butų ir kitų patalpų savininkų daugumos sutikimas, jeigu butų ir kitų patalpų savininkų bendrijos įstatuose ar jungtinės veiklos sutartyje nenumatyta kitaip. Įrengti išorinę reklamą kultūros paveldo objektuose, jų teritorijose ir apsaugos zonose leidžiama tik 1994 m. gruodžio 22 d. Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymo Nr. I-733 nustatytais atvejais gavus už kultūros paveldo objekto apsaugą atsakingos institucijos sutikimą, saugomose teritorijose – suderinus su saugomų teritorijų direkcija arba regiono aplinkos apsaugos departamentu, kai saugomoje teritorijoje nėra įsteigtos saugomų teritorijų direkcijos. Reklamą įrengiant arčiau kaip 30 metrų nuo gatvių (ne gyvenvietėse – arčiau kaip 150 metrų) privalu derinti su policijos pareigūnais vadovaujantis 2005 m. spalio 24 d. Kelių eismo sąlygų kontrolės tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos policijos generalinio komisaro įsakymu Nr. 5-V-671.
Antra, išorinės reklamos įrengimui reikalingas savivaldybės, kurioje išorinė reklama įrengiama, vykdomosios institucijos išduotas leidimas. Šis leidimas yra registruojamas savivaldybės vykdomosios institucijos nustatyta tvarka.
Pažymėtina, kad šioje konsultacijoje pateikiama informacija yra bendro pobūdžio, todėl dėl kiekvieno individualaus atvejo ir išsamios konsultacijos patartina kreiptis į teisininkus.