...

Kokių dokumentų reikia iš pardavėjo, kad būčiau saugi jog perku originalią prekę?

Žinių bazė

2016.08.23

Norėčiau pradėti prekiauti rūbais iš Turkijos. Pavyzdžiui Adidas sportinius kostiumus? Radau daug pardavimo vietų Stambule, nesu ekspertė, bet drabužiai atrodo aukštos kokybės, tik nežinau kaip juos importuoti į Lietuvą. Nuo ko man pradėti?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Konstantinas Pečiulis

Vyresnysis konsultantas / Ernst & Young

Publikavimo data: 2016-08-23 17:47

Pirmiausia reikėtų įsitikinti, kad jūsų perkami ir importuojami drabužiai yra pagaminti ir pardavinėjami su prekės ženklo (pvz., Adidas) savininko žinia...

Publikavimo data: 2016-08-23 17:47

Pirmiausia reikėtų įsitikinti, kad jūsų perkami ir importuojami drabužiai yra pagaminti ir pardavinėjami su prekės ženklo (pvz., Adidas) savininko žinia ir sutikimu. Paprastai drabužių pardavėjai turi prekės ženklo savininko ar jo atstovo suteiktą licenciją prekiauti ar gaminti tokius drabužius. Neįsitikinus drabužių originalumu, galima susilaukti prekės ženklo savininko ar jo atstovo pretenzijos ar net ieškinio.

Importuojant drabužius į Lietuvą jums reikės drabužių įsigijimo dokumentų (sutarties, sąskaitos ar panašaus pirkimo faktą ir nuosavybės teisę įrodančio dokumento) bei užpildyti tam tikras formas Lietuvos muitinėje. Dėl konkrečių dokumentų, kuriuos Jums reikės užpildyti, ir konkrečių procedūrų siūlome kreiptis tiesiogiai į Muitinės departamentą, kurio kontaktus rasite interneto svetainėje www.cust.lt. Importuojant drabužius iš Turkijos, muito mokesčiai nemokami, tačiau įsigyjamoms prekėms yra taikomas 21 % PVM tarifas.

Norint prekiauti rūbais, pažymėtais prekės ženklu, Jums reikės gauti prekės ženklo savininko sutikimą tai daryti. Siūlome peržiūrėti dominančių prekės ženklų interneto svetaines, kuriose paprastai nurodoma, kur kreiptis dėl tokio sutikimo.

Taip pat, nepamirškite, kad Lietuvoje pardavinėjami drabužiai turi turėti etiketę, ant kurios būtų informacija apie drabužį lietuvių kalba. Ant etiketės privaloma nurodyti šią informaciją:

  1. Prekės pavadinimą;
  2. Gamintojo pavadinimą ar prekės ženklą;
  3. Prekės kilmės šalį;
  4. Importuotoją ir jo adresą (jeigu prekės importuotos ne iš Europos Sąjungos);
  5. Naudojimo ypatumus (tekstilės gaminio priežiūra);
  6. Papildoma informacija apie tekstilės gaminių ir drabužių priežiūrą gamintojo pateikta teksto forma (ne simboliais) turi būti pateikta raštu ir lietuvių kalba;
  7. Gaminio dydį;
  8. Prekės pardavimo kainą (mažmeninei prekybai).

Ekspertai

Konstantinas Pečiulis

Konstantinas Pečiulis

Vyresnysis konsultantas / Ernst & Young

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.