...

Internetinė parduotuvė prekiauti devėtais drabužiais

Žinių bazė

2013.06.14

Noriu atidaryti internetinę parduotuvę, kurioje prekiaučiau devėtais drabužiais, įsigytais pvz, Humanoje. Drabužius, žinoma, atnaujinčiau, sutvarkyčiau, kad jie butu švarūs ir atrodytų nepriekaištingai. Ar taip galima pagal įstatymus?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Vilija Viešūnaitė

Įkūrėja, partnerė, advokatė / „TRINITI“

Publikavimo data: 2013-06-14 13:06

Atsakydami į Jūsų klausimą informuojame, kad dėvėtų drabužių verslo pradžiai, kaip ir kito verslo pradžiai, pirmiausia reikėtų pasirinkti verslo formą,...

Publikavimo data: 2013-06-14 13:06

Atsakydami į Jūsų klausimą informuojame, kad dėvėtų drabužių verslo pradžiai, kaip ir kito verslo pradžiai, pirmiausia reikėtų pasirinkti verslo formą, kuria vykdysite šį verslą, t.y., steigsite juridinį asmenį ar verslą vykdysite asmeniškai pagal individualios veiklos pažymą (prekyba pagal verslo liudijimą galima tik turgavietėse ar nuo laikinųjų prekybos įrenginių).

Informuojame, kad Lietuvos Respublikos teisės aktuose nėra nustatyta jokių reikalavimų dėl to, kad prekybai dėvėtais drabužiais ar avalyne būtų reikalinga licencija, taip pat nėra priimta jokių higienos normų, kurios nustatytų specialius reikalavimus tokiai veiklai. Svarbu, kad dėvėti drabužiai ir avalynė būtų švarūs ir apdoroti, kad būtų nekenksmingi ir saugūs vartotojams. Be to, pagal mažmeninės prekybos taisyklių reikalavimus, pardavėjai privalo informuoti pirkėjus, kad prieš naudojant įsigytus dėvėtus drabužius ir avalynę, būtina išvalyti dezinfekavimo priemonių likučius (išskalbti, išvalyti cheminiu ar kitu būdu).

Pažymėtina, kad vadovaujantis Sveikatos apsaugos ministro įsakymu Nr.372,  draudžiama prekiauti apatiniu trikotažu kūdikiams ir vaikams iki 3 metų (iki 56 dydžio), dėvėta vaikiška avalyne ir dėvėtais minkštais žaislais. Dėvėtos prekės mažmeninėje prekyboje taip pat turi būti tinkamai paženklintos. Ženklinimo etiketėje reikia nurodyti prekės pavadinimą, pardavimo kainą.

Ekspertai

Vilija Viešūnaitė

Vilija Viešūnaitė

Įkūrėja, partnerė, advokatė / „TRINITI“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.