Dėl įmonės teisinės formos norint vykdyti didmeninę prekybą alkoholiniais gėrimais
2013.10.18
Aš planuoju importuoti vyną iš ES šalių, realizuojant baruose. Vynas būtų išpilstytas į metalines statinaites po 15-20 L ir importuojamas į Lietuvą. Barai vyną galėtų pilstyti į ąsotėlius ar taures ir parduoti vietoje.
Klausimas: Kokios teisinės formos įmonę man reikėtų įsteigti, norint gauti Licenciją verstis didmenine prekyba alkoholiu (ar pakaktų Mažosios bendrijos (MB) ar reikėtų steigti UAB)?
Temos: Pardavimai, Teisė.
Į klausimą atsakė:
Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.
Ekspertai
Mantas Gerdauskis
Advokato padėjėjas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX"
Tapk ekspertu
Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!
Advokato padėjėjas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX"
Publikavimo data: 2013-10-18 15:37
Didmeninę alkoholinių gėrimų prekybą Lietuvos Respublikoje reguliuoja Alkoholio kontrolės įstatymas, taip pat Europos komisijos reglamentas (EB) Nr. 436/2009, nustatantis vyno...
Publikavimo data: 2013-10-18 15:37
Didmeninę alkoholinių gėrimų prekybą Lietuvos Respublikoje reguliuoja Alkoholio kontrolės įstatymas, taip pat Europos komisijos reglamentas (EB) Nr. 436/2009, nustatantis vyno gabenimo taisykles. Alkoholinių gėrimų įvežimas iš ES šalių nėra laikomas importu, todėl tokiam įvežimui nėra būtina importo licencija, tačiau draudžiama įvežti alkoholinius gėrimus neturint teisės jų parduoti. Todėl įmonė siekianti įvežti alkoholinius gėrimus visų pirma turi gauti licenciją verstis didmenine prekyba. Alkoholio kontrolės įstatymas nenurodo konkrečios teisinės formos juridinių asmenų, galinčių verstis didmenine alkoholinių gėrimų prekybą, todėl tiek mažoji bendrija, tiek uždaroji akcinė bendrovė gali gauti licenciją šiai veiklai.
Renkantis juridinio asmens teisinę formą, tarp mažosios bendrijos ir uždarosios akcinės bendrovės reikėtų atsižvelgti į keletą kriterijų, tokių kaip veiklos tikslai, pobūdis, turimo kapitalo dydis, veiklos organizavimo struktūra ir pan.
Mažoji bendrija ir uždaroji akcinė bendrovė yra ribotos atsakomybės juridiniai asmenys, kurių nariai (akcininkai) už įmonės prievoles neatsako savo asmeniniu turtu. Mažajai bendrijai nenustatytas minimalus įstatinis kapitalas, mažesnės steigimo išlaidos, jos valdymas yra paprastesnis nei uždarosios akcinės bendrovės; mažajai bendrijai taikomi supaprastinti apskaitos reikalavimai. Atkreiptinas dėmesys, kad mažosios bendrijos nariai negali turėti darbo santykių su mažąja bendrija, tačiau mažosios bendrijos narys turi teisę gauti avansu išmokamą pelną iš mažosios bendrijos lėšų savo asmeniniams poreikiams, bei mažosios bendrijos pelno dalį už trumpesnį negu finansiniai metai laikotarpį. Taigi atsižvelgiant į išdėstytus kriterijus, galite pasirinkti, kokia verslo forma norite prekiauti alkoholiniais gėrimais.
Būtina atkreipti dėmesį, kad remiantis Alkoholio kontrolės įstatymu įmonės, turinčios licencijas verstis didmenine prekyba alkoholio produktais, Lietuvos Respublikoje gali juos įsigyti tik iš įmonių, turinčių licencijas juos gaminti arba licencijas verstis didmenine prekyba jais. Taip pat svarbu paminėti, kad į Lietuvos Respubliką įvežamų ir joje realizuojamų alkoholio produktų saugos ir kokybės rodikliai privalo atitikti Lietuvos Respublikoje galiojančius reikalavimus. Alkoholio produktų saugos ir kokybės atitiktį teisės aktų reikalavimams kontroliuoja Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.
Remiantis Alkoholio produktų atitiktį patvirtinančių dokumentų išdavimo taisyklėmis, taikomomis parduodant, laikant ir gabenant alkoholio produktus, įmonės įvežančios alkoholio produktus privalo turėti kiekvienos įvežtos ir realizuojamos alkoholio produktų siuntos atitiktį patvirtinančius dokumentus, išduotus užsienio valstybės ūkio subjektų, iš kurių buvo įsigyti alkoholio produktai, o įvežant ir realizuojant vyno produktus – gabenimo dokumentus