...

Ar galima internetinėje parduotuvėje prekiauti baldais iš Lenkijos turint tik individualios veiklos pažymą?

Žinių bazė

2013.11.17

Noriu savo internetinėje parduotuvėje pardavinėti įvairius baldus iš Lenkijos.
Ar galiu tai daryti užsiimdamas individualia veikla pagal pažymą ar negaliu?
Jei negaliu, tai koks geriausias sprendimo variantas.
Situacija: aš turiu internetinę parduotuvę, o mano brolis turi individualios veiklos pažymą ir vykdo krovinių pervežimus.
Dėkui iš anksto už atsakymą.
Audronis

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Mantas Gerdauskis

Advokato padėjėjas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX"

Publikavimo data: 2013-11-17 00:48

Atsakydami į Jūsų klausimą pažymime, kad prekyba internete Lietuvos Respublikoje galiojantys teisės aktai leidžia verstis tiek įregistravus individualią veiklą pagal...

Publikavimo data: 2013-11-17 00:48

Atsakydami į Jūsų klausimą pažymime, kad prekyba internete Lietuvos Respublikoje galiojantys teisės aktai leidžia verstis tiek įregistravus individualią veiklą pagal pažymą, tiek ir įsteigus juridinį asmenį. Teisės aktai baldų prekybai nenustato reikalavimų turėti specialius leidimus ar licenciją.

Siekiant veiklą vykdyti kartu su broliu, būtina pažymėti, kad fiziniai asmenys gali bendradarbiauti tarpusavyje ir kartu vykdyti konkrečią veiklą, įgyvendinti konkretų projektą. Tokio pobūdžio bendradarbiavimui įforminti yra tinkama jungtinės veiklos (partnerystės) sutartis, kurios pagrindinės sąlygos reglamentuojamos Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 6.969 – 6.982 straipsnių nuostatomis. Kaip nurodyta kodekso 6.969 str. 1 dalyje, jungtinės veiklos sutartimi du ar daugiau partnerių, kooperuodami savo turtą, darbą ar žinias, įsipareigoja veikti bendrai tam tikram, neprieštaraujančiam įstatymui tikslui arba tam tikrai veiklai. Taip pat yra galimybė veiklą vykdyti keliems asmenims įsteigiant juridinį asmenį (uždarąją akcinę bendrovę, mažąją bendriją).
Atkreiptinas dėmesys, kad pardavėjai taip pat turi laikytis teisės aktų nustatytų prekių saugos reikalavimų. Bendrieji reikalavimai į rinką tiekiamoms prekėms nustatyti Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatyme, kuriam įtvirtinta, kad platintojas privalo teikti į rinką tik saugius gaminius, teikti vartotojams visą iš gamintojo gautą bei kitą reikiamą informaciją prieš perduodamas gaminį vartotojams, kad šie galėtų įvertinti su gaminiu susijusią riziką per visą nurodytą, įprastą ar numanomą jo vartojimo laiką, sužinojęs, kad gaminys pavojingas, nedelsdamas nutraukti gaminio pateikimą į rinką, informuoti gamintoją, vartotojus, atitinkamos srities kontrolės instituciją ir imtis kitų tinkamų veiksmų rizikai vartotojams pašalinti, taip pat privalo vykdyti kitas Produktų saugos įstatymo nustatytas pareigas.
Pažymėtina, kad mažmeninę prekybą Lietuvoje reglamentuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. birželio 11 d. nutarimu Nr. 697 patvirtintos „Mažmeninės prekybos taisyklės“, kuriose yra nustatyta bendrieji mažmeninės prekybos Lietuvos Respublikoje organizavimo reikalavimai. Šiose taisyklėse įtvirtinti draudimai: (1) parduoti prekes, kurių mažmeninė prekyba yra uždrausta įstatymais ir kitais teisės aktais; (2) parduoti prekes, kurių įsigijimas teisės aktų nustatyta tvarka nepatvirtintas prekių įsigijimą patvirtinančiais dokumentais; (3) parduoti prekes be jų atitikties privalomiesiems reikalavimams dokumentų, jeigu teisės aktuose nustatyta, kad tokie dokumentai privalomi; (4) parduoti prekes, kurios nepaženklintos teisės aktų nustatyta tvarka; (5) parduoti prekes, kurių tinkamumo naudoti terminas pasibaigęs; (6)  parduoti prekes, kurios buvo iš naujo perženklintos, perfasuotos (perpakuotos) ar kitaip apdorotos siekiant pratęsti jų tinkamumo naudoti terminą. Atkreipiame dėmesį, kad vykdydami prekybą prekėmis Jūs privalote turėti prekių įsigijimą patvirtinančius dokumentus, tai galėtų būti PVM sąskaita faktūra arba prekių pirkimo-pardavimo sutartis.

Sutarčių sudarymą elektroniniu būdu reglamentuoja Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2001 m. rugpjūčio 17 d. įsakymu Nr. 258 patvirtintos „Daiktų pardavimo ir paslaugų teikimo, kai sutartys sudaromos naudojant ryšio priemones, taisyklės“.

Daugiau informacijos telefonu 8 655 92353 arba el. paštu m.gerdauskis@adlex.lt

Ekspertai

Mantas Gerdauskis

Mantas Gerdauskis

Advokato padėjėjas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX"

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.