...

Pajamų ir išlaidų priskyrimas bei mokesčiai tarpininkavimo versle – kaip teisingai padaryti?

Žinių bazė

2014.07.01

Yra planuojama paleisti lietuvišką tarpininkavimo tinklapį (kažkas panašaus į Ebay), kuriame užsiregistravę pardavėjai galėtų talpinti savo prekes, o pardavėjai jas pirktų. Pardavėjai gautų 90 proc. nuo savo pardavimų (10 proc. atitenka man, kaip tinklapio savininkui, padengti išlaidas už serverį, reklamą ir panašiai). Taigi, aš pats nepardavinėčiau jokių prekių, tiktai būčiau kaip tarpininkas jų pirkimo – pardavimo procese. Esu registravęs individualią veiklą ir planuoju rinkti įmokas per Mokėjimai.lt sistemą. Natūralu, jog kilo šiek tiek klausimų, į kuriuos būtų labai naudinga sulaukti profesionalių atsakymų:
1. Ar teisingas mano veiklos kodas, atitinkantis prekių pardavimus internetu ir paštu? Nes mano verslas ir yra lyg internetinė parduotuvė?
2. Kas turėtų išrašyti sąskaitas faktūras pirkėjams: ar aš, ar tikrasis pardavėjas? Nes pinigus į Mokėjimai.lt sąskaitą gaunu aš, nors nesu tikras pardavėjas, o pardavėjams būtų sumokama tik po tam tikro laiko, kai jie surenka pakankamą pinigų sumą, kad galėčiau ją išmokėti (tarkim, 200 eur.). Taigi tuo momentu, kai pirkėjas sumoka už prekę, pardavėjas pinigų dar negauna. Taip pat aš negalėčiau nurodyti visos pardavimo sumos atitenkančios man, lyg aš būčiau pardavėjas, nes 90 proc. nuo jos būtų pervedama tikrajam pardavėjui. Galbūt tiesiog pačiame tinklapyje nurodyti, jog pirkėjams, kuriems reikia sąskaitos faktūros, jie kreiptųsi į tą pardavėją? Bet tuomet vėl kyla klausimas dėl to, nes pardavėjai negauna pinigų iš karto.
3. Kaip man priskaityti pajamas: ar tuomet, kai jos įplaukia į mano Mokėjimai.lt sąskaitą, ar tada, kada pervedamos į banko sąskaitą?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Premium

Publikavimo data: 2014-07-01 23:08

1.  Pagal Lietuvos statistikos departamento pateiktą informaciją, gyventojas, vykdantis mažmeninės internetinės prekybos tarpininko individualią veiklą, turėtų pasirinkti 47.91 veiklos rūšies...

Publikavimo data: 2014-07-01 23:08

1.  Pagal Lietuvos statistikos departamento pateiktą informaciją, gyventojas, vykdantis mažmeninės internetinės prekybos tarpininko individualią veiklą, turėtų pasirinkti 47.91 veiklos rūšies kodą- Užsakomasis pardavimas paštu arba internetu.

 2. Vykdant internetinės prekybos tarpininkavimo veiklą sąskaitas faktūras pirkėjams privalo išrašyti tikrieji prekių pardavėjai, neatsižvengiant į tai, kad pinigus į Mokėjimai.lt sąskaitą gauna tarpininkas ir juos tikrajam pardavėjui (atskaitęs mokestį už tarpininkavimą) perveda vėliau. Pažymime, kad pardavėjas, išrašydamas sąskaitą faktūrą pirkėjui turi nurodyti visą parduotos prekės kainą, neatskaitęs tarpininkui mokamo komisinio mokesčio.

 Gyventojo, vykdančio individualią tarpininkavimo veiklą, individualios veiklos pajamomis būtų laikomas atlygis (komisinis atlyginimas nustatytas sutartyje), gautas už suteiktas tarpininkavimo paslaugas, kuris ir turėtų būti nurodomas už tarpininkavimo paslaugas tikrajam prekių pardavėjui išrašytame apskaitos dokumente (pvz., sąskaitoje faktūroje).

Pažymime, kad tuo atveju, kai atsiskaitoma per tarpininko sąskaitą, kad visa į tarpininko sąskaitą gauta pinigų suma už parduotas prekes nebūtų pripažinta jo pajamomis, tarpininkas privalo turėti dokumentus (sutartis, banko pavedimus), įrodančius, kad į jo sąskaitą gautos pinigų sumos, bus (buvo) pervestos kitiems asmenims – tikriesiems prekių pardavėjams, sau pasiliekant tik atlygį už tarpininkavimą parduodant prekes.

3. Pajamos pripažįstamos jų gavimo momentu, kai pajamos bet kokia forma faktiškai gaunamos ir gyventojas turi teisę laisvai disponuoti gautomis lėšomis. Jei gyventojas – tarpininkas, gavęs pinigus į Mokėjimai.lt sąskaitą, jam už tarpininkavimą priklausančią pinigų sumą gali bet kuriuo metu pervesti į savo asmeninę sąskaitą, tai šios sumos pajamomis būtų pripažįstamos jų gavimo į Mokėjimai.lt sąskaitą momentu, jei individualią veiklą vykdantis tarpininkas taiko pinigų apskaitos principą. Jei tarpininkas taiko kaupimo apskaitos principą (yra pridėtinės vertės mokesčio mokėtojas arba savo individualioje veikloje naudoja ilgalaikį turtą) pajamos būtų pripažįstamos jų uždirbimo momentu – tarpininkavimo paslaugos suteikimo momentu (sąskaitos faktūros išrašymo tikrajam pardavėjui momentu), neatsižvelgiant į tai ar sąskaita apmokėta.

Ekspertai

Regina Utkienė

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.