...

Veiklos pasirinkimas trims asmenims neįregistruojant įmonės

Žinių bazė

2014.03.15

Sveiki, mane domina ar yra galimybė įresgitruoti savo veiklą trim fiziniam asmenim (neįregistruojant įmonės) informacinių technologijų srityje. Mūsų tiekiama paslauga būtų internetinių portalų kūrimas. Dėkui už atsakymą.

Temos: , , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Paulius Putrimas

Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX”

Publikavimo data: 2014-03-15 17:59

Nesteigiant juridinio asmens (toliau – JA) veiklą būtų galima vykdyti pagal individualiosios veiklos pažymą. Kaip galima suprasti iš jūsų klausimo,...

Publikavimo data: 2014-03-15 17:59

Nesteigiant juridinio asmens (toliau – JA) veiklą būtų galima vykdyti pagal individualiosios veiklos pažymą. Kaip galima suprasti iš jūsų klausimo, veiklą visi fiziniai asmenys (toliau – FA) siekia vykdyti lygiais pagrindais, todėl šiame atsakyme nebus analizuojama galimybė vienam iš FA samdyti kitus FA pagal darbo ar pagal civilines sutartis. Šiuo atveju visiems trims FA reikėtų įregistruoti individualiosios veiklos vykdymą pagal pažymą (tai galima padaryti nuvykus į teritorinę VMI arba internetu) ir tuomet siūlytina sudaryti jungtinės veiklos (partnerystės) sutartį, kurioje būtų aptarti pajamų skirstymo, atsakomybės bei kiti reikšmingi klausimai. Jungtinę veiklą reglamentuoja Civilinio kodekso 6.969–6.982 straipsniai.

Pažymėtina, kad apmokestinimo prasme FA išliks atskiri apmokestinamieji vienetai ir kiekvienas turės deklaruoti bei mokėti mokesčius atskirai. Todėl Jūsų nurodytu atveju siūlytina įvertinti JA steigimo galimybę, įvertinant svarbiausius aspektus: 1) mokesčių naštą; 2) patogumą.
Taip pat negalima pamiršti atsakomybės aspekto – ribota ar neribota. Klausime pateiktu atveju siūlytina įvertinti mažosios bendrijos steigimo variantą, kuris leistų visiems trims FA dalyvauti mažosios bendrijos veikloje lygiais pagrindais, be darbo sutarčių ir neatsakant FA turtu.

Ekspertai

Paulius Putrimas

Paulius Putrimas

Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.