Uždarbis iš mobiliosios programėlės

Žinių bazė

2016.11.13

Norėčiau sukurti apps`ą (mobiliąją programėlę), idėjos tikslios neatskleisiu, bet tarkime apps`as neša pinigus iš kiekvieno užsiregistravusio asmens, taip pat publikuojama reklama pačioje programėlėje. Kaip teisiškai reikėtų tai sutvarkyti? Turiu omenyje, ar man reikalinga įmonė, ar MB, o gal užtenka verslo liudijimo? Ar būti kaip fizinis asmuo ar pan., kad galėčiau gauti uždarbį iš tokios programėlės? Kokie mokesčiai turėtų būti mokami?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Aušra Maliauskaitė-Embrektė

Asocijuotoji partnerė, advokatė / Advokatų kontora GLIMSTEDT

Publikavimo data: 2016-11-13 12:50

Atsakant į klausimą dėl veiklos formos, pastebėtina, kad nurodytai veiklai, kaip mobiliosios programėlės sukūrimas ir pelno iš jos gavimas, galiojantys...

Publikavimo data: 2016-11-13 12:50

Atsakant į klausimą dėl veiklos formos, pastebėtina, kad nurodytai veiklai, kaip mobiliosios programėlės sukūrimas ir pelno iš jos gavimas, galiojantys teisės aktai nenumato prievolės steigti juridinį asmenį, todėl tokio verslo vystymui pakaktų vykdyti individualią veiklą.
Individuali veikla gali būti vykdoma pagal individualios veiklos pažymą arba pagal verslo liudijimą. Veiklos pagal verslo liudijimą specifika ta, kad ja galima verstis tik konkrečiomis, teisės aktų numatytomis veiklos rūšims, tačiau šių veiklų pasirinkimas gana ribotas, todėl norint vykdyti veiklą, nepatenkančią į 2002 m. lapkričio 21 d. Finansų ministerijos viršininko priimtą įsakymą „Dėl verslo liudijimo formos ir veiklų, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą, rūšių klasifikatoriaus patvirtinimo“ Nr. 333 sąrašą, veiklą galima vykdyti tik turint individualios veiklos pažymėjimą, kuris suteikia daugiau pasirinkimo galimybių. Veiklai, kaip mobiliosios programėlė sukūrimas ir pelno iš jos gavimas nėra numatyta tarp veiklų, kurios vykdymui būtų išduodamas verslo liudijimas, todėl galima veikla pagal individualios veiklos pažymėjimą.
Mokesčių tarifai vykdant individualią veiklą pagal pažymą:
1. Gyventojų pajamų mokestis (GPM) tarifas: 5% arba 15%, priklausomai nuo veiklos tipo.
2. Privalomojo sveikatos draudimo (PSD) tarifas: 9 %.
3. Valstybinio socialinio draudimo (VSD) tarifas: nuo 2017 m. sausio 1 d. – 29,7 % (nuo 2017 m. liepos 1 d. – 28,7 %). VSD tarifas skirstomas į:
pensijų socialiniam draudimui – 26,3 % (nuo 2017 m. liepos 1 d. – 25,3 %)
ligos socialiniam draudimui – 1,2 %
motinystės socialiam draudimui – 2,2 %.
4. Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifas – 21%, jei veiklos pajamos per paskutinius 12 mėnesių viršija 45 000 eurų.
Pažymėtina, kad šioje konsultacijoje pateikiama informacija yra bendro pobūdžio, todėl dėl kiekvieno individualaus atvejo ir išsamios konsultacijos patartina kreiptis į teisininkus.

Ekspertai

Aušra Maliauskaitė-Embrektė

Aušra Maliauskaitė-Embrektė

Asocijuotoji partnerė, advokatė / Advokatų kontora GLIMSTEDT

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.