...

Sveiki, kokie apribojimai/mokesčiai taikomi individualiai veiklai pagal pažymą, kai paslauga teikia Lietuvoje gyvenantis fizinis asmuo kitam juridiniam asmeniui užsienyje?

Žinių bazė

2014.05.01

Planuoju užsiimti individualia veikla pagal pažymą, teikti konsultavimo paslaugas (Lietuvoje) užsienyje veikiančiam juridiniam vienetui.
Norėjau pasiteirauti ar man bus galima pasinaudoti supaprastinta 30 proc. atskaitymu nuo pajamų tvarka?
Kitas klausimas:
Jei aš tarkim lizinguosiuos automobilį savo vardu ir naudosiu automobilį savo individualioje veikloje, ar galėsiu priskirti lizingo įmokas, kurą, nusidevejimą, remontą ir pan. prie atskaitymų nuo pajamų?
Jei ne ar galima lizinguotis automobilį ant individualios veiklos ir taip visus šiuos dalykus priskirti prie atskaitymu nuo išlaidų?
Ar teisingai suprantu, kad jei aš tuo pačiu ir būčiau įdarbintas LT įmonėje UAB, kuri mokėtų visus privalomus mokesčius, tuomet man, kaip asmeniui vykdančiam individualią veiklą, papildomai nuo saves PSD nebereiktų mokėti?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Publikavimo data: 2014-05-01 10:16

1) Taip, galima. Tačiau jeigu savo paslaugas teiksite savo darbdaviui (įmonei, su kuria Jus sieja darbo santykiai), tuomet pajamoms iš...

Publikavimo data: 2014-05-01 10:16

1) Taip, galima. Tačiau jeigu savo paslaugas teiksite savo darbdaviui (įmonei, su kuria Jus sieja darbo santykiai), tuomet pajamoms iš vykdomos veiklos GPMĮ 18 str. 12 d. nustatytos alternatyvios gyventojo individualios veiklos pajamoms tenkančių išlaidų pripažinimo leidžiamais atskaitymais tvarkos taikyti negalėsite.

2) Vykdydami individualią veiklą pagal pažymą ir teikdami konsultavimo paslaugas, lengvojo automobilio įsigijimo išlaidų negalite priskirti leidžiamiems atskaitymams. Automoblio eksploatavimo išlaidų priskyrimą leidžiamiems atskaitymams reglamentuoja LR Finansų ministro 2002 m. rugsėjo 25 d. įsakymas Nr. 303 „Dėl nuolatinio Lietuvos gyventojo su individualios veiklos pajamų  gavimu susijusių leidžiamų atskaitymų bei jų apskaičiavimo tvarkos patvirtinimo“. Automobilio, kuris įsigytas gyventojo vardu (atitinkamai jo sutuoktinio), gautas pagal lizingo (finansinės nuomos) sutartį, kurioje numatytas nuosavybės perėjimas arba buvo išsinuomotas ar perduotas pagal panaudos sutartį, taip pat tas automobilis buvo deklaruotas deklaracijoje FR0457 kaip individualios veiklos turtas, be to, yra naudojamas individualioje veikloje, eksploatavimo išlaidos leidžiamais atskaitymais priskiriamos pagal to automobilio faktinį naudojimą individualioje veikloje (t.y. automobilio dalies (procentais) priskyrimas individualiai veiklai), neatsižvelgiant į tai, ar to turto įsigijimo išlaidos (ar bet kokia jų dalis) buvo priskirta leidžiamiems atskaitymams, ar ne).
Be to, leidžiamais atskaitymais pripažindamas patirtas degalų įsigijimo išlaidas, gyventojas turi pagrįsti ne tik faktą, kad tokios išlaidos yra patirtos – jis taip pat turi įrodyti, kokį kiekį degalų išnaudojo vykdydamas individualią veiklą (reikia savo pasirinkta forma fiksuoti individualioje veikloje naudojamos transporto priemonės panaudojimo ir degalų suvartojimo duomenis).

3) Atsakymą rasite prie antrojo punkto – lengvųjų automobilių įsigijimo išlaidos nepriskiriamos leidžiamiems atskaitymams, išskyrus atvejus, kai lengvieji automobiliai naudojami tik teikiant transporto arba vairavimo mokymo paslaugas ir (arba) nuomojami.

4) Jeigu tuo metu, kai vykdysite individualią veiklą pagal pažymą, dar dirbsite pagal darbo sutartį kitoje įmonėje, Jums nereikės mokėti kas mėnesį PSD įmokų. Tačiau paisbaigus mokestiniam laikotarpiui, nuo 50 proc. apmokestinamųjų pajamų vis tiek turėsite sumokėti VSD (28,5 proc.) bei PSD (9 proc.) įmokas.

Ekspertai

Kristina Makaveckaitė

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.