...

Siuvėja siuna drabužius man, o aš jas parduodu internetinėje parduotuveje, kaip tai įgyvendinti teisėtai?

Žinių bazė

2013.06.26

Jei savo šeimoje turiu siuvėją ir ji siūna man drabužius, kuriuos noriu pardavinėti, gal galite pasakyti kaip tai daryti teisėtai? Nuo ko pradėti? Beje jei internetu pardavinėsiu drabužius fiziniams asmenims ar mokesčiai didėja jei internetinę parduotuvę rekomenduosiu ir užsienio šalyje ir siųsiu prekes ten?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Publikavimo data: 2013-06-26 17:10

ūsų nurodyta veikla (drabužių siuvimu ir prekyba internetu) galite verstis įregistravę individualią veiklą pagal pažymą (verslo liudijimas internetinei prekybai, neatsižvelgiant...

Publikavimo data: 2013-06-26 17:10

ūsų nurodyta veikla (drabužių siuvimu ir prekyba internetu) galite verstis įregistravę individualią veiklą pagal pažymą (verslo liudijimas internetinei prekybai, neatsižvelgiant į tai kokiomis prekėmis ketinama prekiauti, nenumatytas) arba įsteigę juridinį asmenį, pavyzdžiui, individualią įmonę, mažąją bendriją ar uždarąją akcinę bendrovę. Konkretų juridinio asmens teisinės formos pasirinkimą lemia įvairios aplinkybės, kurias turite įvertinti norėdami pradėti verslą.

Jei neketinate vykdyti didesnės apimties gamybos ir prekybos, pavyzdžiui, siūsite ir pardavinėsite drabužius patys, tuomet Jums pakaktų įregistruoti individualią veiklą pagal pažymą. Visgi, jei norėtumėte vykdyti didesnio masto gamybą ir prekybą: samdyti darbuotojus, parduoti prekes į užsienį, išvežioti prekes ar siųsti paštu ir pan., tuomet patogu įsteigti juridinį asmenį – mažąją bendriją arba uždarąją akcinę bendrovę. Uždaroji akcinė bendrovė ir mažoji bendrija yra ribotos civilinės atsakomybės juridiniai asmenys. Tai reiškia, kad tokio juridinio asmens dalyvis už įmonės įsipareigojimus neatsako savo asmeniniu turtu, todėl finansinių sunkumų ar įmonės bankroto atveju sumažinama asmeninio kapitalo praradimo rizika. Pažymėtina, kad steigiant mažąją bendriją, nereikia suformuoti įstatinio kapitalo, kuris steigiant uždarąją akcinę bendrovę yra 10 000 Lt, taip pat mažajai bendrijai nėra būtinas vadovas ir buhalteris.

Jeigu nurodytą veiklą norėtumėte vykdyti pagal individualios veiklos pažymą, turėtumėte informuoti savo nuolatinės gyvenamosios vietos Valstybinės mokesčių inspekcijos skyrių apie vykdomą individualią veiklą ne vėliau kaip veiklos vykdymo pradžios dieną, pateikdamas Nuolatinio Lietuvos gyventojo prašymo įregistruoti į Mokesčių mokėtojų registrą FR0792 formą. Individualios veiklos pažyma išduodama per 10 darbo dienų nuo prašymo pateikimo dienos. Įregistravus gyventoją Mokesčių mokėtojų registre, jam yra išduodama Nuolatinio Lietuvos gyventojo individualios veiklos vykdymo FR0468 formos pažyma.

Tai, kad internete prekes parduosite užsienyje gyvenantiems asmenims ir jas ten siųsite, įtakos mokesčių mokėjimui neturi. Mokesčius turėsite mokėti taip, kaip tai numatyta Lietuvos Respublikos teisės aktuose. Atkreiptinas dėmesys, kad prekyba internetu turi tam tikrų ypatumų, kadangi sutartys yra sudaromos elektroniniu būdu. Sutarčių sudarymą elektroniniu būdu reglamentuoja LR ūkio ministro 2001 m. rugpjūčio 17 d. įsakymu Nr. 258 patvirtintos Daiktų pardavimo ir paslaugų teikimo, kai sutartys sudaromos naudojant ryšio priemones, taisyklės ir Civilinis kodeksas. Vykdant prekybą internetu, į kitas valstybes, prieš tai reikėtų pasidomėti ten galiojančiais prekių saugumo, prekių ženklinimo ir kitais, su mažmenine prekyba susijusiais, reikalavimais.

Ekspertai

Dr. Tomas Bagdanskis

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.