Sąnaudų pripažinimas neįregistravus IV

Žinių bazė

2016.05.10

Galvoju apie e-verslą, jau įsigijau domeną, perkuosi prekes, bet dar neįregistravau IV. Ar galėsiu įregistravusi IV domeno, prekių įsigijimo išlaidas priskirti sąnaudoms? Gali būti, kad pirmaisiais metais bus daug sąnaudų. Ar yra ribojamas leidžiamų atskaitymų kiekis? Ar apskaitoje gali sąnaudos viršyti pajamas?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Publikavimo data: 2016-05-10 10:03

Visų pirma noriu atkreipti dėmesį į tai, kad net jeigu nedeklaravote individualios veiklos vykdymo fakto mokesčių administratoriui, bet individualią veiklą...

Publikavimo data: 2016-05-10 10:03

Visų pirma noriu atkreipti dėmesį į tai, kad net jeigu nedeklaravote individualios veiklos vykdymo fakto mokesčių administratoriui, bet individualią veiklą vis dėlto vykdote (aiškus ekonominės naudos siekimas iš sudarinėjamų sandorių, būdingas savarankiškumas bei tęstinumas), remiantis LR GPMĮ 2 str.7 d., tai pat turinio viršenybės prieš formą principu, pajamos, gautos iš tokios veiklos, būtų priskiriamos prie pajamų pagal individualią veiklą.

Dėl sąnaudų, kurios patirtos prieš įregistruojant individualią veiklą, priskyrimo prie leidžiamų atskaitymų: pagal šiuo metu galiojančius LR mokesčių administratoriaus reikalavimus, jeigu gyventojas iki individualios veiklos įregistravimo įsigyja medžiagų, žaliavų ar kt. prekių, kurias vėliau parduoda vykdydamas individualią veiklą, o pajamas, gautas už prekes, priskiria individualios veiklos pajamoms, tai jis gali šių prekių įsigijimo kainą priskirti individualios veiklos leidžiamiems atskaitymams, jeigu turi juridinę galią turinčius prekių įsigijimo dokumentus.

Tai reiškia, kad jeigu turite domeno bei prekių įsigijimo dokumentus, surašytus pagal LR mokesčių administratoriaus reikalavimus, patirtas sąnaudas prie individualios veiklos leidžiamų atskaitymų priskirti galite.

Dėl leidžiamų atskaitymų kiekio per mokestinį laikotarpį: „lubų“ bendrai leidžiamų atskaitymų sumai per mokestinį laikotarpį nustatyta nėra, kai faktinės išlaidos yra pagrindžiamos juridinę galią turinčiais dokumentais. Tai reiškia, kad pagal šiuo metu galiojančius LR mokesčių administratoriaus reikalavimus, gyventojo, kuris verčiasi individualia veikla, leidžiamais atskaitymais laikomos su per mokestinį laikotarpį faktiškai gautomis arba uždirbtomis, jei gyventojas pagal GPMĮ 8 str. 5 dalį pajamas pripažįsta pagal kaupimo apskaitos principą, individualios veiklos pajamomis susijusios gyventojo padarytos įprastinės šiai veiklai išlaidos (arba išlaidų dalis, tenkanti per mokestinį laikotarpį gautoms arba uždirbtoms pajamoms). Tokios išlaidos apima prekių, medžiagų, žaliavų, detalių įsigijimo išlaidas, nuomos, reklamos, palūkanų, įrankių įsigijimo, darbo užmokesčio išlaidas, privalomojo socialinio, sveikatos draudimo įmokas, privalomas rinkliavas, mokesčius ir kitas išlaidas, susijusias su individualios veiklos pajamų gavimu. Tokiu atveju sąnaudos pajamas per mokestinį laikotarpį viršyti gali.

Tačiau jeigu gyventojas taiko alternatyvią išlaidų pripažinimo leidžiamais atskaitymais tvarką (LR mokesčių administratorius ją taikyti leidžia nuo 2010 metų), gyventojų leidžiamų atskaitymų sumą tokiu atveju sudarys 30 proc. gautų (uždirbtų) individualios veiklos pajamų sumos. Tokiu atveju ir sąnaudos pajamų per mokestinį laikotarpį neviršys.

Ekspertai

Kristina Makaveckaitė

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.