...

PVM mokėtojo prekių pirkimas iš ES su įskaičiuotu PVM.

Žinių bazė

2013.11.20

Vykdau individualią veiklą (internetinę prekybą). Pasiekiau per kelis mėnesius 35 000 Lt. pirkimo ribą ir esu priverstą registruotis PVM mokėtoja. Bet tokia situacija, kad prekių pirkimas yra iš internetinės parduotuvės, o jie nesutinka mums prekių parduoti be PVM. O atsiųsdami sąskaitas nurodo ne VAT, o TAX 20 proc. (iš anglijos).

Ar teks mokėti ir Anglijoje ir Lietuvoje PVM? Ar gali būti atskaitomas?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Publikavimo data: 2013-11-20 15:34

Jeigu įsiregistravote į PVM mokėtojų registrą ir prekes perkate iš ES šalies bei turite visus dokumentus, kad prekė faktiškai atkeliavo...

Publikavimo data: 2013-11-20 15:34

Jeigu įsiregistravote į PVM mokėtojų registrą ir prekes perkate iš ES šalies bei turite visus dokumentus, kad prekė faktiškai atkeliavo iš tos ES šalies į Lietuvą, Jūs, kaip Gyventojas, vykdydamas individualią veiklą pagal pažymą, turite teisę pirkti su 0 proc. PVM tarifu (LR PVM įstatymo 49 str. 1 d.). Neaišku, kodėl Jūsų tiekėjas nesutinka parduoti su 0 proc. PVM (beje, toks tiekimas gali būti apmokestinamas su 0 proc. PVM tarifu, tik jokiu būdu ne be PVM, kaip kad Jūs sakote) – ar dėl administracinės naštos (paprastai internetinės parduotuvės turi daug pirkėjų ir fiziškas dokumentų, įrodančių 0 proc. PVM tarifo taikymą, turi daugiau kaštų jiems nei naudos, nes pirkimai dažnai būna nedideli) ar dėl to, kad jiems nepakanka įrodymų, leidžiančių 0 proc. PVM tarfio taikymą, ar dėl vidinių vietinio mokesčių administratoriaus keliamų reikalavimų ir politikos.

Siūlyčiau susisiekti su užsienio įmonės administracija arba buhalterija ir pateikti visus jų prašomus dokumentus. Bendru atveju remiantis ES galiojančiais teisės aktais, tai užsienio įmonei nėra reikalavimo/ prievolės parduoti su 0 proc. PVM, nors Jūs, pirkdami prekes ir turėdami visus reikiamus dokumentus, ir turite teisę pirkti su 0 proc. PVM tarifu.
Jeigu, vis dėlto, susitarti nepavyktų, Jums teks pirkti tokiomis sąlygomis, kokias kelia Jūsų tiekėjas arba ieškotis kito prekių tiekėjo.

Dėl PVM sumokėjimo: jeigu Anglijos įmonė Jums, net ir pateikus visus reikiamus dokumentus, parduoda su Anglijos PVM, Jūs turėsite jį sumokėti. Įsigiję prekes Lietuvoje turėsite priskaičiuoti „menamą“ PVM – t.y. priskaičiuoti mokėtiną PVM nuo prekių įsigijimo sumos be angliško PVM, ir tuo pačiu priskaičiuoti atskaitomą PVM, jeigu prekės bus sunaudotos PVM apmokestinamoje veikloje. Jei taip – tai prievolės čia sumokėti nebus, tereikės tik sudeklaruoti, o sumokėsite PVM Anglijoje, įsigydami minėtas prekes su jų PVM. Anglijos PVM negali būti atskaitomas – jis didins Jūsų įsigijamų prekių savikainą.

Ekspertai

Kristina Makaveckaitė

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.