...

PVM mokėtojo kodas(VAT numeris)

Žinių bazė

2013.09.11

Sveiki.
Įregistravau individualią veiklą pagal pažymą, perku prekes iš Europos sąjungos ir parduodu jas elektroninėje parduotuvėje, verslą pradėjau neseniai, tad trūksta žinių. Registruojantis pas didmenininkus svetainėje manęs prašė VAT numerio, kadangi aš nesu PVM mokėtojas jo neturiu ir man visada perkant prekes jie prideda 28% prie jų siūlomos kainos. Jei aš registruočiau į PVM mokėtus kaip suprantu man nereikėtų mokėti tų 28% ir tektų mokėti 21% Lietuvoje tokiu būdu sutaupyčiau tuos 7%, ar teisingai supratau?
Ar skiriasi VAT numeris jei esi fizinis ar juridinis asmuo?
Ar keistųsi mano mokami mokesčiai tapus PVM mokėtuoju ?
Dėkui.

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Publikavimo data: 2013-09-11 20:08

Kadangi šiuo metu nesate įsiregistravę į Pridėtinės vertės mokesčio (toliau – PVM) mokėtojų registrą, pirkdami prekes iš įmonių, įsikūrusių Europos...

Publikavimo data: 2013-09-11 20:08

Kadangi šiuo metu nesate įsiregistravę į Pridėtinės vertės mokesčio (toliau – PVM) mokėtojų registrą, pirkdami prekes iš įmonių, įsikūrusių Europos Sąjungos šalyse, Jūs perkate su tos šalies vietiniu PVM tarifu ir visa suma – tiek prekės kaina, tiek PVM suma, yra prekės savikaina. Parduodami tas įsigytas prekes parduodate be PVM, nes nesate PVM mokėtojai.

Jeigu įsiregistruotumėte į PVM mokėtojų registrą, remiantis LR PVMĮ 49 str. 1 d., prekių pirkimas iš įmonės, įsikūrusios Europos Sąjungos šalyje ir įsiregistravusios į PVM mokėtojų registrą, galėtų būtų apmokestinamas 0 proc. PVM tarifu, jei prekės būtų faktiškai išgabenamos iš tos šalies teritorijos į kitą valstybę narę (neatsižvelgiant į tai, kas – prekių tiekėjas, pirkėjas ar bet kurio iš jų užsakymu trečioji šalis – prekes gabena).

Su 0 proc. PVM tarifu įsigytas prekes Lietuvoje parduotumėte su 21 proc. PVM tarifu. Tačiau atkreipiu dėmesį į tai, kad Jūs ne sutaupote 7 proc., o paprasčiausiai nebemokėdami to kitos šalies vietinio PVM, mokate lietuvišką PVM – pasikeičia apmokestinimo mechanizmas. Apmokestinamoji vertė, nuo kurios skaičiuojamas PVM tarifas, skiriasi – kitos šalies vietinis PVM tarifas skaičiuojamas nuo prekių įsigijimo vertės – t.y. už kiek Jums tą prekę parduoda, tuo tarpu 21 proc. lietuviškas PVM tarifas skaičiuojamas nuo pardavimo vertės – nuo įsigijimo vertės ir Jūsų antkainio sumos, būtent todėl negalime teigti, jog Jūs, įsiregistravę į PVM mokėtojų registrą Lietuvoje, sutaupote 7 proc.

Pridėtinės vertės mokesčio mokėtojo numeris nesiskiria – jis sudaromas ir priskiriamas apmokestinamajam asmeniui lygiai taip pat, nesvarbu, jis fizinis ar juridinis. 
Dėl mokamų mokesčių – pats mechanizmas aptartas aukščiau. Kadangi tampate PVM mokėtoju, tai Jums atsiranda prievolė mokėti PVM mokestį. 

Ekspertai

Kristina Makaveckaitė

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.