...

Programinės įrangos pirkimas iš Kinijos, mokesčiai, nurašymas į sąnaudas

Žinių bazė

2014.03.06

Galvoju pirkti brangią programinę įrangą iš Kinijos. Perskaičiau, jog ne visais atejais ją galima nurašyti į sąnaudas, vykdant individualią veiklą pagal pažymą. Ar galima nurašyti programinės įrangos įsigijimą iš Kinijos į sąnaudas individualiai veiklai arba UAB? Ar yra kokie mokesčiai, jei atsiunčiama programinė įranga cd? Nes stambesnius daiktus tenka deklaruoti ir mokėti muitus. Jei kompaktas atkeliauja nepareikalavus muito mokesčių,  ar jų nepaprašys VMI prie LR FM, programinės įrangos įsigijimo savikainą nurašius į sąnaudas?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Publikavimo data: 2014-03-06 22:41

Kai programinę įrangą įsigyja gyventojas, vykdantis individualią veiklą pagal pažymą, tos įrangos įsigijimo išlaidos gali būti priskiriamos leidžiamiems atskaitymams, jeigu...

Publikavimo data: 2014-03-06 22:41

Kai programinę įrangą įsigyja gyventojas, vykdantis individualią veiklą pagal pažymą, tos įrangos įsigijimo išlaidos gali būti priskiriamos leidžiamiems atskaitymams, jeigu įsigyta iš nepriklausomų asmenų, jeigu nėra įsigyta iš vienetų, įregistruotų ar kitaip organizuotų tikslinėse teritorijose, arba gyventojų, kurių nuolatinė gyvenamoji vieta yra tikslinėje teritorijoje. Todėl jeigu Jūsų atveju tenkinamos visos minėtos sąlygos, tuomet programinės įrangos įsigijimo išlaidos gali būti priskiriamos leidžiamiems atskaitymams.

Jeigu programinę įrangą įsigyja UAB, įsigijimo išlaidos gali būti priskiriamoms leidžiamiems atskaitymams, jeigu tos išlaidos būtinos vieneto pajamoms uždirbti ar ekonominei naudai gauti.
Abiem atvejais jei programinės įranga priskiriama ilgalaikiam turtui, tuomet į sąnaudas perkeliama ir iš pajamų atskaitoma dalimis per šio turto amortizacijos laikotarpį.

Tuo atveju, kai programinė įranga įsigijama iš užsienio vieneto ir perleidžiamas ne autorių teisėmis apsaugotas daiktas, o suteikiama teisė daryti progr.įrangos kopijas, turint tikslą jas viešai platinti, išnuomoti, paskolinti, rengti išvestines kompiuterio programas, viešai demonstruoti programą, tuomet tokios užsienio vieneto pajamos apmokestinamos 10 proc. pelno mokesčio tarifu, o mokestį išskaičiuoti ir sumokėti į biudžetą turi įrangos pirkėjas (LR PMĮ 4 str. 5 d.).

Ekspertai

Kristina Makaveckaitė

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.