Prekyba naujais ir dėvėtais drabužiais

Žinių bazė

2013.04.16

Noriu atidaryti naujų ir devėtų drabužių parduotuvę. Kai kurie drabužiai bus iš užsienio, kaip jie bus apmokestinami? Kokie mokesčiai prisidės prie atgabentų prekių iš Anglijos ir Kinijos?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Publikavimo data: 2013-04-16 14:13

Dėvėtų drabužių verslo pradžia beveik niekuo nesiskiria nuo bet kokio kito verslo pradžios. Pirmiausia, būsimajam verslininkui reikėtų apsispręsti, kokiu būdu...

Publikavimo data: 2013-04-16 14:13

Dėvėtų drabužių verslo pradžia beveik niekuo nesiskiria nuo bet kokio kito verslo pradžios. Pirmiausia, būsimajam verslininkui reikėtų apsispręsti, kokiu būdu vykdyti šį verslą, t.y. ar verslą vykdyti asmeniškai, ar šiam tikslui įsteigti juridinį asmenį. Nuo šio pasirinkimo priklauso gautų pajamų (ne parduodamų drabužių!) apmokestinimas.

Nusprendus imtis individualaus verslo, prekiauti dėvėtais drabužiais būtų galima pagal individualios veiklos pažymą (prekyba pagal verslo liudijimą galima tik turgavietėse ar nuo laikinųjų prekybos įrenginių). Vykdydama(-s) individualią veiklą pagal pažymą, privalėtumėte mokėti šiuos mokesčius ir įmokas: VSD – 28,5% nuo pusės apmokestinamų pajamų arba iki 4 680 Lt/mėn.; PSD – 9% nuo pusės apmokestinamų pajamų, bet ne mažiau kaip 90Lt/mėn (nepriklausomai nuo gautų pajamų); GPM – 5%; PVM (įsiregistravus PVM mokėtoju) – 21%. Pažymėtina, kad iš pajamų, gautų 2012 m., galima išminusuoti 30% veiklos sąnaudų, kurių nereikia pagrįsti jokiais dokumentais, ir tik tuomet skaičiuojami visi aukščiau nurodyti mokesčiai ir įmokos.
Be abejo, turint daugiau kaip 30% sąnaudų ir jas pagrindžiančius tinkamus dokumentus, iš pajamų galima atimti visą sąnaudų sumą ir tokiu atveju apmokestinama tik likusi pajamų dalis.

Apsisprendus veiklą vykdyti per juridinį asmenį, reikėtų nutarti dėl tinkamiausios tokio juridinio asmens teisinės formos (individualios įmonės, mažosios bendrijos ar uždarosios akcinės bendrovės). Siekdami ribotos atsakomybės (kai juridinio asmens dalyvis atsako už juridinio asmens prievoles tik savo įnašo į kapitalą dydžiu) ir taupydami steigimo bei veiklos kaštus, verslininkai dažniausiai renkasi mažosios bendrijos teisinę formą. Jei turite galimybių suformuoti ne mažesnį kaip 10 000 litų įstatinį kapitalą, galite rinktis uždarosios akcinės bendrovės formą. Vykdant veiklą per juridinį asmenį ir gavus pelno (su sąlyga, kad vieneto pajamos per metus neviršija 1 mln. Lt), laukia 5% pelno mokestis, nusprendus išmokėti akcininkui dividendus, privaloma išskaičiuoti ir į biudžetą sumokėti 20% mokestį nuo paskirtų išmokėti dividendų. Kitos būsimos išlaidos – atlyginimai darbuotojams bei darbdavio savo lėšomis mokamos nuo darbuotojų atlyginimų priskaičiuotos VSD – 28%  ir PSD – 3% įmokos.

Kalbant apie pačias prekes (naujus ir dėvėtus drabužius), atkreipiame dėmesį, kad gabenant į Lietuvos Respubliką prekes ne iš Europos Sąjungos narių valstybių (pvz., Kinijos), jei su atitinkama valstybe nėra pasirašytų papildomų susitarimų, asmeniui kyla pareiga vykdyti privalomąsias muitinės veiklą reglamentuojančių teisės aktų nustatytas procedūras (užsiregistruoti Muitinės prievolininkų registre, sužinoti kvotą importuojamoms prekėms ir pan.). Importuojant prekes iš Kinijos, reikia sumokėti muitą ir 21% PVM, skaičiuojamą nuo importuojamų prekių vertės. Muito tarifas priklauso nuo to, kokios rūšies prekės importuojamos, kadangi skirtingiems tekstilės gaminiams gali būti taikomi skirtingi muitų ar akcizų dydžiai.

Muito mokesčiai ES teritorijoje nėra taikomi. Tad ir importo mokesčiai už drabužius vežamus iš Anglijos nebus taikomi.

Papildomos informacijos, susijusios su Jūsų pateiktu klausimu galite rasti paspaudę šią nurodą:


http://www.bznstart.lt/klausimai/teise/246/Nuo-ko-pradeti-norint-atsidaryti-devetu-rubu-parduotuve-Kokiu-reikia-leidimu-vykdyti-sia-veikla

Ekspertai

Gintautas Bartkus

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.