...

Prekės iš JAV

Žinių bazė

2013.06.15

Sveiki. Norėčiau Lietuvoje prekiauti prekėmis iš JAV. Kokių dokumentų man reikia, kad galėčiau jomis prekiauti? Kokie mokesčiai? Kada privalau tapti PVM mokėtoju? Ar parduodant prekes Lietuvoje užtenka išrašyti sąskaitą faktūrą?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Publikavimo data: 2013-06-15 23:34

Pirmiausiai noriu pabrezti, kad pardavinedami prekes, atgabentas is ne ES valstybiu, pirmiausiai turesite atlikti prekiu importo procedura. Juridiniam asmeniui, besiruosianciam...

Publikavimo data: 2013-06-15 23:34

Pirmiausiai noriu pabrezti, kad pardavinedami prekes, atgabentas is ne ES valstybiu, pirmiausiai turesite atlikti prekiu importo procedura. Juridiniam asmeniui, besiruosianciam vykdyti veikla, reguliuojama muitu teises aktu, suteikiamas ekonominiu operaciju vykdytojo kodas, uzsiregistravus Muitines prievolininku registre.

Nepaminejote, kokias konkreciai prekes ruosiates atsivezti, todel reiketu pasidometi Muitines departamente pagal prekes nomenklatura, kokie konkreciai teises aktai bei reikalavimai tai veiklai keliami.

Bendru atveju reikalavimus i rinka tiekiamoms prekems nustato Produktu saugos istatymas, kuriame itvirtinta, kad i rinka tiekiami produktai turi buti saugus. Taip pat reikia vadovautis Mazmenines prekybos taisyklemis.

Importuojant prekes, reikia sumoketi muita, akciza (jeigu jis nustatytas) ir importo PVM. Skirtingoms prekems taikomi skirtingi muito ir akcizo dydziai, o muito dydis priklauso dar ir nuo salies, is kurios ta preke yra kilusi.

Prievole registruotis i PVM moketoju registra atsiras, kai atlygis uz LR parduotas prekes per paskutiniuosius 12 menesiu virsys 155 000 Lt.

Parduodami preke Lietuvoje tiek fiziniam, tiek juridiniam asmeniui privalote israsyti saskaita-faktura, jei imone – ne PVM moketoja, arba PVM saskaita-faktura, jei imone PVM moketoja. Jei pirkejas pardavimo metu uz preke atsiskaito grynaisiais pinigais, taip pat turite surasyti grynuju pinigu priemimo dokumenta.

Ekspertai

Kristina Makaveckaitė

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.