Kokie reikalavimai kepinių gamybos verslui?
2016.06.29
Planuojame užsiimti įvairių kepinių gamyba namuose ir pardavimu šventėse. Gaminius keptume patys ir jais prekiautume mugėse. Tai būtų įvairios sausaininės tešlos grybukai. braškytės, ežiukai ir t.t. Kokie yra keliami reikalavimai ir kokie dokumentai privalomi, norint kepti namuose ir pardavinėti įvairių miestelių švenčių metu vasaros sezonu? Kokie yra mokesčiai už atitinkamų dokumentų išdavimą? Kokie higienos reikalavimai gaminant namuose ir ar išvis tai yra leistina?
Temos: Mokesčiai, Pardavimai, Teisė, Verslo pradžia.
Į klausimą atsakė:
Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.
Ekspertai
Algis Teišerskis
Partneris / Mokesčiai praktikams
Tapk ekspertu
Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!
Partneris / Mokesčiai praktikams
Publikavimo data: 2016-06-29 14:16
Prekybai švenčių metu galite įsigyti verslo liudijimą (kodas 044) arba registruoti IDV veiklą. Verslo liudijimas verslo pradžiai būtų paprastesnis variantas,...
Publikavimo data: 2016-06-29 14:16
Prekybai švenčių metu galite įsigyti verslo liudijimą (kodas 044) arba registruoti IDV veiklą. Verslo liudijimas verslo pradžiai būtų paprastesnis variantas, tačiau verslui įsibėgėjus patartina pasvarstyti ir apie IDV veiklą (ar net MB), nes IDV veiklos atveju mokesčius mokėti galima nuo pajamų ir išlaidų skirtumo (o gamyboje išlaidos tikrai gali sudaryti nemažą dalį gautų pajamų).
Mokesčiai:
Verslo liudijimo mokesčiai priklauso nuo veiklos teritorijos ir dienų skaičiaus, kuriam įsigytumėte liudijimą. Tarkime, verslo liudijimas Vilniaus mieste prekybai turguje savaitgaliais 2016m. rugpjūčio mėnesį (8 dienos) kainuotų 13 eur. (+ PSD 34,2 eur per mėnesį, jei esate nedirbanti)
Individualios veiklos pagal pažymą mokesčiai (prekybai):
· GPM – 5 proc. nuo pelno. Mokama pasirinktinai, nuo pajamų – išlaidų skirtumo arba iš pajamų atėmus 30 proc. “išlaidų”.
· SODRA – 14,25 proc. nuo pelno (t.y. atėmus išlaidas)
· PSD – 4,5 proc. nuo pelno. Tačiau, nemažiau kaip 34,2 eur. per mėnesį, jei nesate draustas sveikatos draudimu (t.y. kitur nedirbate, nesate moksleivis, pensininkas ar pan.).
Pavyzdžiui, gavote 1000 eur. pajamų ir patyrėte 500 eur. išlaidų . Tokiu atveju mokesčiai sudarys apie 115 eur. (jei esate draustas, mokesčius skaičiuojate pagal faktines išlaidas).
Mokesčius reikia sumokėti kartą per metus iki gegužės 1d. (išskyrus PSD mokestį, jei nesate draustas).
Tiek IDV veiklos, tiek verslo liudijimo atvejais turėtumėte pildyti pajamų-išlaidų apskaitos žurnalą.
.
Taip pat papildomai skaitykite teisininko patarimus bznstart straipsnyje