...

Pirkinių pristatymas iš Anglijos arba Vokietijos į Lietuvą

Žinių bazė

2014.06.02

Verslas – pirkinių pristatymas iš Anglijos į Lietuvą. Klientų nupirkti pirkiniai pirmiausia keliaus tam tikru adresu Anglijoje (Vokietijoje), o iš ten į Lietuvą. Lietuvoje būtų įsteigta MB (mažoji bendrija), įregistruotos sandėliavimo patalpos. Ar reikia įregistruoti sandėliavimo patalpas Anglijoje (Vokietijoje)? Ar reikia imtis kokių nors kitų veiksmų?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Sigita Sriubaitė-Stepurienė

Regiono vadovė / Klauberg BALTICS

Publikavimo data: 2014-06-02 09:44

Svarbu pabrėžti, jog teisinis prekių pristatymo veiklos, vykdomos tarp kelių Europos Sąjungos valstybių, reguliavimas plečiasi. Jei planuojama vykdyti veiklą tiesiogiai...

Publikavimo data: 2014-06-02 09:44

Svarbu pabrėžti, jog teisinis prekių pristatymo veiklos, vykdomos tarp kelių Europos Sąjungos valstybių, reguliavimas plečiasi. Jei planuojama vykdyti veiklą tiesiogiai surenkant pirkinius iš klientų be jų sandėliavimo ir ketinama jas transportuoti į Lietuvą, galima manyti, kad sandėlio gali nereikėti. Atsakymas, ar yra pakankama įsteigti mažąją bendriją ir įregistruoti sandėliavimo patalpas tik Lietuvoje, negali būti vienareikšmis. Veiklos vystymas keliose valstybėse peržengia Lietuvos Respublikos įstatymais reguliuojamą veiklos sritį. Europos Sąjungos valstybės narės įgyvendina priimtus teisės aktus – direktyvas ir reglamentus, susijusius su įvairaus pobūdžio prekių ir paslaugų teikimu. Vykdant veiklą kitose valstybėse patartina kreiptis į atitinkamos valstybės (šiuo atveju Vokietijos ir/ar Anglijos) mokesčių administratorių dėl konkrečios situacijos analizės. Tikėtina, kad prekėms talpinti, perkrauti iš vienų transporto priemonių į kitas, laikyti kitose valstybėse, kaip ir Lietuvoje, reikės sandėliavimo patalpų. Pabrėžtina, jog tik sandėliuojant akcizines prekes, tokias kaip: alkoholiniai gėrimai, cigaretės, energetiniai gėrimai, yra reikalinga sandėlio registracija. Neakciziniam sandėliui Lietuvos Respublikos įstatymai nenumato specifinės registravimo tvarkos. Plačiau apie akcizinių prekių sandėlius galima sužinoti Lietuvos Respublikos akcizų įstatyme ar tiesiogiai kreipiantis į Valstybinę mokesčių inspekciją.

Atkreiptinas dėmesys, jog sandėliuojant prekes ne tik Lietuvoje, veiklos kaštai gali padidėti dėl kitose valstybėse taikomų reikalavimų prekių įvežimui bei sandėliavimui. Primename, jog Lietuvoje įregistravus mažąją bendriją taikomi pelno, sveikatos draudimo bei gyventojų pajamų mokesčiai.

Ekspertai

Sigita Sriubaitė-Stepurienė

Sigita Sriubaitė-Stepurienė

Regiono vadovė / Klauberg BALTICS

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.