...

Pardavimas į JAV neišvežant prekių

Žinių bazė

2013.10.25

Dirbame su JAV įmone. Nupirksime kompiuterį Lietuvoje ir išrašysime sąskaitą faktūrą JAV įmonei, tačiau prekės Lietuvos nepaliks (JAV įmonė suteikia teisę naudotis tuo kompiuteriu mūsų įmonei Lietuvoje). Ar galima JAV įmonei išrašyti sąskaitą su 0% PVM ir traukti sumokėtą PVM sumą į atskaitą?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Publikavimo data: 2013-10-25 13:52

Kadangi prekė, kurią Lietuvos įmonė parduoda JAV įmonei, faktiškai neiškeliauja iš Lietuvos teritorijos (minėjote, tą kompiuterį naudosite Lietuvoje), tai remiantis...

Publikavimo data: 2013-10-25 13:52

Kadangi prekė, kurią Lietuvos įmonė parduoda JAV įmonei, faktiškai neiškeliauja iš Lietuvos teritorijos (minėjote, tą kompiuterį naudosite Lietuvoje), tai remiantis LR Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo (toliau – LR PVMĮ) 41 str., tokiam sandoriui, kuomet LT įmonė prekę tiekia JAV įmonei, o prekė vis tiek pasilieka Lietuvoje, 0 proc. PVM tarifo taikyti negalima – prekė parduodama su standartiniu 21 proc. PVM tarifu.

Dėl PVM atskaitos: remiantis LR PVMĮ 58 str. 1 d., PVM mokėtojas turi teisę įtraukti į PVM atskaitą pirkimo ir (arba) importo PVM už įsigytas ir (arba) importuotas prekes ir (arba) paslaugas, jeigu šios prekės ir (arba) paslaugos skirtos PVM apmokestinamam prekių tiekimui ir (arba) paslaugų teikimui. Būtent todėl pirkto kompiuterio PVM sumą turite teisę traukti į atskaitą.

Ekspertai

Kristina Makaveckaitė

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.