...

Papildomas darbas su individualios veiklos pažyma.

Žinių bazė

2016.12.28

Aš nebūsiu PVM mokėtoju, kai klientas atsiskaito, kokį dokumentą turiu jam išrašyti? Ar turiu pildyti veiklos pajamų ir išlaidų žurnalą? Ar iki gegužės 1-osios turiu mokėti pilnus mokesčius (PSD, VSD)? Kadangi dirbu pagal sutartį,o darbas pagal ind. veiklos pažymą yra papildomas, ar turiu mokėti visus mokesčius pilnai (GPM, PSD, VSD)?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Premium

Publikavimo data: 2016-12-28 19:34

Gyventojas, vykdantis individualią veiklą pagal pažymą, kuris nėra įregistruotas pridėtinės vertės mokesčio mokėtoju, pardavęs prekę ar suteikęs paslaugą kiekvienam pirkėjui...

Publikavimo data: 2016-12-28 19:34

Gyventojas, vykdantis individualią veiklą pagal pažymą, kuris nėra įregistruotas pridėtinės vertės mokesčio mokėtoju, pardavęs prekę ar suteikęs paslaugą kiekvienam pirkėjui privalo išrašyti sąskaitą faktūrą. Jeigu toks gyventojas atsiskaitymams su pirkėjais naudoja kasos aparatą, tai jis privalo kiekvienam pirkėjui išduoti kasos aparato kvitą, o pirkėjui paprašius išrašyti ir sąskaitą faktūrą.

Individualią veiklą vykdantis gyventojas, veiklos pajamoms apskaityti nenaudojantis kasos aparato, privalo pildyti Gyventojo individualios veiklos pajamų ir išlaidų apskaitos žurnalą, o naudojantis kasos aparatą – Individualia veikla besiverčiančio gyventojo kasos aparato kasos operacijų ir išlaidų apskaitos žurnalą.

Gyventojas, vykdantis individualią veiklą, nuo mokestiniu laikotarpiu gautų (uždirbtų) individualios veiklos pajamų privalo mokėti gyventojų pajamų mokestį bei privalomojo sveikatos draudimo (toliau – PSD) ir valstybinio socialinio draudimo (toliau – VSD) įmokas, neatsižvelgiant į tai, kad yra dirbantis pagal darbo sutartį.

Individualios veiklos, vykdomos pagal pažymą, pajamoms taikomas 5 proc. pajamų mokesčio tarifas, išskyrus pajamas iš laisvųjų profesijų veiklos, kurios apmokestinamos taikant 15 proc. pajamų mokesčio tarifą. Pajamų mokestis apskaičiuojamas nuo apmokestinamųjų pajamų, t. y. nuo skirtumo, kuris gaunamas iš per mokestinį laikotarpį (kalendorinius metus) gautų (uždirbtų) individualios veiklos pajamų atėmus su šių pajamų gavimu susijusias – faktiškai patirtas išlaidas pagrįstas dokumentais arba 30 proc. veiklos pajamų nereikalaujant atskaitomą sumą pagrįsti dokumentais.

Taigi, individualią  veiklą vykdantis gyventojas metams pasibaigus iki kitų metų  gegužės 1 d. privalo Valstybinei mokesčių inspekcijai (toliau – VMI) pateikti Metinę pajamų deklaraciją GPM308 (toliau – Deklaracija), joje deklaruoti visas per metus gautas pajamas (darbo užmokesčio, individualios veiklos ir kt.) bei iki Deklaracijos pateikimo termino pabaigos į vieną iš VMI sąskaitų sumokėti Deklaracijoje apskaičiuotą pajamų mokestį.

Individualią veiklą vykdančio gyventojo PSD ir VSD įmokas administruoja bei paaiškinimus dėl jų mokėjimo tvarkos teikia Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (informacijos centro telefonas 1883; internetinė svetainė www.sodra.lt).

Ekspertai

Regina Utkienė

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.