...

Noriu užregistruoti verslą. Prekyba per e-bay, muzikinių įrašų leidyba. Kokia verslo rūšį įregistruoti?

Žinių bazė

2014.06.03

1.PREKYBA išmainytais CD IR VINILO plokštelėmis (po vieną-penkis egzempliorius), siekiant minimalaus uždarbio.
2.CD ar vinilo leidyba, naudojant lėšas, gautas už parduotus diskus ar plokšteles. Muzikinės grupės atributikos (maikutės, aksesuarai, skrajutės) leidyba.
P.S. Leidimą išleisti muzikinį įrašą, aksesuarus duoda patys muzikantai.
Pastovaus pelno tikimybė labai ribota. Tikiuosi gauti iki 1500-2000 lt per mėnesį.

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Sigita Sriubaitė-Stepurienė

Regiono vadovė / Klauberg BALTICS

Publikavimo data: 2014-06-03 16:17

Fiziniai asmenys užsiimantys elektronine komercija (tęstine savarankiška veikla siekiant ekonominės naudos), kai prekės pristatomos ne asmeniškai išnešiojant (išvežiojant), bet ir...

Publikavimo data: 2014-06-03 16:17

Fiziniai asmenys užsiimantys elektronine komercija (tęstine savarankiška veikla siekiant ekonominės naudos), kai prekės pristatomos ne asmeniškai išnešiojant (išvežiojant), bet ir kitais būdais (siunčiant paštu, per kurjerių tarnybas), turėtų įregistruoti individualią veiklą pagal individualios veiklos vykdymo pažymą arba įsteigti juridinį asmenį.

Pajamos iš individualios prekybos veiklos, vykdomos pagal individualios veiklos vykdymo pažymą, apmokestinamos 5 procentų pajamų mokesčio tarifu. Pažymėtina, kad 5 proc. pajamų mokestis skaičiuojamas ir mokamas nuo apmokestinamųjų individualios veiklos pajamų, t.y. iš gautų pajamų atėmus toms pajamoms uždirbti patirtas išlaidas.

Individualią veiklą vykdantys gyventojai taip pat moka privalomojo sveikatos draudimo (PSD) ir valstybinio socialinio draudimo (VSD) įmokas. Individualią veiklą vykdantys asmenys kiekvieną mėnesį iki einamojo mėnesio paskutinės dienos turi sumokėti 9 proc. dydžio PSD įmokas, skaičiuojamas nuo minimaliosios mėnesinės algos (93 Lt), tačiau, jeigu asmuo turi darbo santykių, jam mokėti mėnesinių įmokų nereikia. Sodrai mokamas 28,5 proc. (29,5 proc. jei individualią veiklą vykdantis asmuo  pensijų kaupime dalyvauja mokėdamas papildomas kaupiamąsias pensijų įmokas savo lėšomis) VSD ir  PSD – 9 proc. nuo 50 proc. individualios veiklos apmokestinamųjų  pajamų (neatėmus VSD ir PSD įmokų) sumos. Gyventojai per mokestinį laikotarpį gavę individualios veiklos pajamų, pasibaigus mokestiniam laikotarpiui, iki kitų metų gegužės 1 dienos turi pateikti mokesčio administratoriui (Valstybinei mokesčių inspekcijai) metinę pajamų mokesčio deklaraciją už praėjusį mokestinį laikotarpį ir joje deklaruoti visas praėjusio mokestinio laikotarpio pajamas ir už jas apskaičiuotą pajamų mokestį.

Jei prekybą internete vykdo juridinis asmuo, tai įmonių apmokestinamojo pelno apskaičiavimas ir pelno mokesčio tarifai nepriklauso nuo įmonių vykdomos ekonominės veiklos pobūdžio ar veiklos rūšies.

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.