Noriu prekiauti paminklais. Ką rinktis: individualios veiklos pažymėjimą ar verslo liudijimą?
2014.02.27
Paminklus tik parduočiau, negaminčiau. Dar dirbu AB
Temos: Mokesčiai, Pardavimai, Teisė, Verslo pradžia.
Į klausimą atsakė:
Atsakyti į klausimą
Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.
Ekspertai
Eglė Paulauskytė
Advokatė / Advokatės Dianos Višinskienės kontora
Tapk ekspertu
Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!
Advokatė / Advokatės Dianos Višinskienės kontora
Publikavimo data: 2014-02-27 20:10
Atsižvelgiant į tai, kad darbus atliktumėte ne darbdavio naudai, privalote turėti dokumentą, kuris leistų užsiimti norima veikla. Verčiantis individualia veikla,...
Publikavimo data: 2014-02-27 20:10
Atsižvelgiant į tai, kad darbus atliktumėte ne darbdavio naudai, privalote turėti dokumentą, kuris leistų užsiimti norima veikla. Verčiantis individualia veikla, galima pasirinkti, ar užsiimti individualia veikla, neįsigijus verslo liudijimo (pagal individualios veiklos pažymą), ar vykdyti individualią veiklą, kuria verčiamasi įsigijus verslo liudijimą. Kokią veiklos formą pasirinkti priklauso tik nuo jūsų pačių poreikių.
Verslo liudijimas – tai dokumentas, kuris patvirtina, kad asmuo yra sumokėjęs fiksuoto dydžio pajamų mokestį (nepriklausantį nuo gaunamų pajamų dydžio) ir gali verstis tam tikra veikla. Pajamų mokesčio dydį nustato savivaldybės. Svarbu tai, kad pagal verslo liudijimą galima verstis tik tam tikromis individualios veiklos rūšimis. Verslo liudijimas gali būti išduodamas asmens pageidaujamam laikotarpiui, bet ne ilgiau kaip 1 kalendoriniams metams ir ne trumpiau kaip 5 dienoms, išskyrus prekybos verslo liudijimus (prekybos verslo liudijimai gali būti išduodami 1 ar kelioms dienoms, arba ilgesniam laikotarpiui, tačiau negali viršyti 1 kalendorinių metų).
Individuali veikla pagal pažymą: pažyma – tai dokumentas, kuris patvirtina, kad asmuo yra įregistravęs vykdomą veiklą savo gyvenamosios vietos VMI ir gali verstis pažymoje nurodyta veikla. Pagal išduodamą pažymą, galima vykdyti bet kokio pobūdžio veiklą, išskyrus nekilnojamųjų pagal prigimtį daiktų pardavimo ir (ar) nuomos veiklą bei išskyrus tą, kuriai teisės aktai numato reikalavimą įsteigti įmonę. Vykdant individualią veiklą šiuo būdu, pajamų mokestis sumokamas nuo faktiškai gautų metinių individualios veiklos pajamų. Apskaičiuojant apmokestinamąsias pajamas iš uždirbtų pajamų galima atimti leidžiamus atskaitymus (išlaidas patirtas pajamoms uždirbti). Taikant supaprastintą tvarką, leidžiamais atskaitymais galima pripažinti fiksuotą dydį t.y. 30 proc. gautų individualios veiklos pajamų.
Taigi esminis skirtumas tarp individualios veiklos būdų yra tas, kad pasirinkus verslo liudijimą asmuo iš anksto sumoka nustatyto dydžio mokestį ir gali verstis tik griežtai nustatytomis veiklos rūšimis (vertimo paslaugos įsigijus verslo liudijimą leidžiamos). Pažymėtina, kad gyventojas gali įsigyti neribotą skirtingų veiklos rūšių verslo liudijimų skaičių. Individualios veiklos pažyma suteikia teisę verstis įvairesne veikla, tačiau pajamų mokestį reikia sumokėti nuo faktiškai gautų pajamų.