...

Noriu parduoti savo naudotus daiktus ir rūbus turguje.

Žinių bazė

2014.02.14

Laba diena. Namie susikaupė labai daug nebenaudojamų daiktų ir rūbų, norėčiau juos parduoti turguje. Ar reikalinga man įsigyti kokį tai leidimą ,turint galvoje, verslo liudijimą, kad galėčiau prekiauti turguje savo daiktais?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Karolina Jaraitė

Teisininkė / UAB „Ius viridis“

Publikavimo data: 2014-02-14 13:32

Nurodytą veiklą galite vykdyti pagal individualios veiklos pažymą, steigiant juridinį asmenį, arba pagal verslo liudijimą. Prieš nusprendžiant, kokia forma vykdyti...

Publikavimo data: 2014-02-14 13:32

Nurodytą veiklą galite vykdyti pagal individualios veiklos pažymą, steigiant juridinį asmenį, arba pagal verslo liudijimą. Prieš nusprendžiant, kokia forma vykdyti šią nurodytą veiklą būtina įvertinti, kiek ketina investuoti į šį  verslą, kokias planuojate gauti pajamas, kokie galimi mokesčiai ir kita. 

Jeigu Jūsų ketinamos gauti pajamos nėra didelės siūlytume veiklą vykdyti pagal verslo liudijimą. Tačiau  nurodyta  veikla taip pat  gali  būti  vykdoma  steigiant  juridinį  asmenį  – individualiąją įmonę (IĮ), mažąją bendriją (MB) ar uždarąją akcinę bendrovę (UAB).  IĮ nuo MB ir UAB skiriasi tuo, kad jos akcininkas atsako už įmonės prievoles, o MB savininkų bei UAB  akcininkų  atsakomybė  yra  ribota,  paprastai  savininkai  ir  akcininkai  už  įmonių  prievoles neatsako.  Paminėtina ir tai, kad norint įsteigti UAB reikia lėšų įstatiniam kapitalui suformuoti (mažiausiai 10 000 Lt), o steigiant IĮ ar MB reikalavimų kapitalui (įnašams) įstatymas nenumato. Be to, tiek IĮ, tiekMB  buhalterinę  apskaitą  gali  tvarkyti  pats  įmonės  savininkas  ar  bendrijos  narys,  o  UAB  tik buhalteris ar pagal sutartį apskaitos paslaugas teikianti įmonė.

Ekspertai

Karolina Jaraitė

Karolina Jaraitė

Teisininkė / UAB „Ius viridis“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.