...

Norime su partneriu įkurti kompiuterių taisyklą

Žinių bazė

2014.02.21

Sveiki, norime su partneriu įkurti kompiuterių taisyklą ir įdarbinti dar vieną remontininką, kokią veiklą labiausiai apsimoka registruoti? Kokie mokesčiai? Kiek procentų reikia sumokėti valstybei?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Paulius Putrimas

Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX”

Publikavimo data: 2014-02-21 07:19

Atsižvelgiant į tai, kad kompiuterių bei elektronikos techninę priežiūrą planuojate vykdyti kartu su partneriu bei samdyti dar vieną darbuotoją, siūlytina...

Publikavimo data: 2014-02-21 07:19

Atsižvelgiant į tai, kad kompiuterių bei elektronikos techninę priežiūrą planuojate vykdyti kartu su partneriu bei samdyti dar vieną darbuotoją, siūlytina įsteigti juridinį asmenį – mažąją bendriją arba uždarąją akcinę bendrovę. Renkantis juridinio asmens formą reikėtų atsižvelgti į keletą kriterijų-   veiklos pobūdis, turimo kapitalo dydis, veiklos organizavimo struktūra, mokėtini mokesčiai.

Mažoji bendrija ir uždaroji akcinė bendrovė yra ribotos atsakomybės juridiniai asmenys, kurių nariai (akcininkai) už įmonės prievoles neatsako savo asmeniniu turtu. Mažajai bendrijai nenustatytas minimalus įstatinis kapitalas, mažesnės steigimo išlaidos, jos valdymas yra paprastesnis nei uždarosios akcinės bendrovės; mažajai bendrijai taikomi supaprastinti apskaitos reikalavimai. Atkreiptinas dėmesys, kad mažosios bendrijos nariai negali turėti darbo santykių su mažąja bendrija, tačiau mažosios bendrijos narys turi teisę gauti avansu išmokamą pelną iš mažosios bendrijos lėšų savo asmeniniams poreikiams, bei mažosios bendrijos pelno dalį už trumpesnį negu finansiniai metai laikotarpį.

Taigi atsižvelgiant į išdėstytus aplinkybes, rekomenduotina veiklą vykdyti įsteigiant mažąją bendriją.

Mažoji bendrija kaip ir uždaroji akcinė bendrovė nuo uždirbto pelno moka 15 % dydžio pelno mokestį. Jeigu vidutinis sąrašuose esančių darbuotojų skaičius neviršija 10 žmonių ir mokestinio laikotarpio pajamos neviršija 1 000 000 Lt taikomas lengvatinis 5 % pelno mokesčio tarifas. Tačiau šios lengvatos taikymui yra nustatytos papildomos sąlygos įtvirtintos Pelno mokesčio įstatymo 5 straipsnio 3 dalyje.

Mažosios bendrijos nario faktiškai išsiimta pelno dalis (lėšos asmeniniams poreikiams), kurią mažosios bendrijos narys priskiria su darbo santykiais susijusioms pajamoms, apmokestinama 15 % mokesčio tarifu, ir socialinio draudimo (įskaitant privalomąjį sveikatos draudimą) įmokomis Valstybinio socialinio draudimo įstatymo nustatyta tvarka. Kitos mažosios bendrijos nario pajamos, gautos skirstant mažosios bendrijos pelną, išskyrus pajamų dalį, priskiriamą to nario su darbo santykiais susijusioms pajamoms, laikomos dividendais, kurie apmokestinami pajamų mokesčiu, taikant 15 proc. dyžio pajamų mokesčio tarifą, o socialinio draudimo įmokomis neapmokestinami.

Ekspertai

Paulius Putrimas

Paulius Putrimas

Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.