...

Norime atsidaryti individualią veiklą ir prekiauti dėvėtomis prekėmis

Žinių bazė

2014.07.30

Prekiautume (drabužiais, kvepalais, įvairiais niekučiais), norėtume žinoti kokių dokumentų reikia (dezinfekcijos pažymos ir pan.), kad veikla atitiktų visus reikalavimus? Į kokias įstaigas kreiptis, norint pristatyti dokumentus ir kur plačiau ieškoti informacijos būtent šiuo klausimu?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Paulius Putrimas

Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX”

Publikavimo data: 2014-07-30 14:09

Pirmiausia atkreiptinas dėmesys, kad Individuali veikla gali būti vykdoma dviem formomis: pagal verslo liudijimą ir pagal individualios veiklos pažymą. Jūsų...

Publikavimo data: 2014-07-30 14:09

Pirmiausia atkreiptinas dėmesys, kad Individuali veikla gali būti vykdoma dviem formomis: pagal verslo liudijimą ir pagal individualios veiklos pažymą. Jūsų atveju, nusprendus imtis individualaus verslo, prekiauti dėvėtomis prekėmis, reiktų įsigyti individualios veiklos pažymą. Prekyba dėvėtomis prekėmis pagal verslo liudijimą galima tik turgavietėse ar nuo laikinųjų prekybos įrenginių. Kadangi nenurodėte, jog prekiausite specifinėje vietoje – turgavietėje ar viešoje vietoje, preziumuojama, kad dėvėtomis prekėmis prekiausite uždaroje patalpoje – parduotuvėje.

Individualios veiklos pažyma – tai dokumentas, kuris patvirtina, kad asmuo yra įregistravęs vykdomą veiklą savo gyvenamosios vietos VMI ir gali verstis pažymoje nurodyta veikla. Prašymą dėl pažymos išdavimo reikia pateikti ne vėliau kaip veiklos vykdymo pradžios dieną. Šį prašymą galima pateikti nuvykus į VMI skyrių, paprastu ar elektroniniu paštu.

Lietuvos Respublikos teisės aktai nenumato, kad dėvėtų prekių prekybai būtų reikalinga licencija ar specialūs leidimai. Svarbiausias tokio pobūdžio veiklą reglamentuojantis teisės aktas – Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. birželio 11 d. nutarimas Nr. 697 „Mažmeninės prekybos taisyklės“. Šis aktas nurodo pagrindinius reikalavimus, keliamus prekybai dėvėtomis prekėmis:

  1. mažmeninė prekyba naudotomis prekėmis leidžiama tik turgavietėse, specializuotose (tik naudotoms prekėms skirtose) parduotuvėse ir savivaldybės tarybos ar jos įgalioto savivaldybės administracijos direktoriaus nustatytose viešosiose vietose – pažymėtina, kad šiuo atveju, jūsų nenurodėte, kad ketinate dėvėtomis prekėmis prekiauti turgavietėje ar viešoje vietoje, todėl preziumuojama, kad jūsų prekiausi uždaroje patalpoje, t.y. parduotuvėje;
  2. prekės turi būti švarios ir apdorotos, kad būtų nekenksmingos ir saugios, privalu nurodyti kiekvienos prekės kainą;
  3. prie kiekvienos dėvėtų tekstilės gaminių ir avalynės siuntos turi būti dokumentas arba žyma siuntos lydimajame apskaitos dokumente, patvirtinantis (-i), kad siunta yra apdorota. Siuntos apdorojimą patvirtinančiame dokumente arba siuntos lydimajame apskaitos dokumente turi būti nurodytas siuntą apdorojusio juridinio asmens pavadinimas, buveinė ir telefonas, apdorojimo data, būdas, gaminiams apdoroti vartotų cheminių medžiagų pavadinimai.
  4. asmenys, prekiaujantys dėvėtais tekstilės gaminiais ir avalyne, privalo įspėti pirkėjus apie tai, kad prieš naudojant šias prekes pagal paskirtį jas būtina išskalbti, išvalyti ar kitaip pašalinti dezinfekavimo priemonių likučius. Tokie įspėjimai raštu turi būti pateikti ir prekybos vietose.

Įgyvendinus šiuos paminėtus teisės akto reikalavimus, būtina atsižvelgti į tai, jog 2001 m. liepos 3 d. Sveikatos apsaugos ministro įsakymu Nr. 372 buvo uždrausta prekyba dėvėtu apatiniu trikotažu kūdikiams ir vaikams iki 3 metų (iki 56 dydžio), dėvėta vaikiška avalyne ir minkštais žaislais, atkreipkite dėmesį, kad šių prekių rinkoje neturėtų būti.

Apibendrinant, jums reikalingi dokumentai:

  1. Individualios veiklos pažyma;
  2. Kiekvienos dėvėtų tekstilės gaminių ir avalynės siuntos dokumentas arba žyma siuntos lydimajame apskaitos dokumente, patvirtinantis (-i), kad siunta yra apdorota.

Dėl platesnės informacijos apie ketinamos vykdyti individualios veiklos pradžią visais atvejais, galite kreiptis į gyvenamosios vietos teritorinį VMI skyrių. Visą informaciją, dėl prekybos dėvėtomis prekėmis, galite rasti teisės aktuose:

  1. Lietuvos Respublikos Produktų saugos įstatymas;
  2. Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. birželio 11 d. nutarimas Nr. 697 „Mažmeninės prekybos taisyklės“ ;
  3. 2001 m. liepos 3 d. Sveikatos apsaugos ministro įsakymas Nr. 372 „Dėl prekybos dėvėtomis prekėmis“.

Ekspertai

Paulius Putrimas

Paulius Putrimas

Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.