...

Norėčiau įkurti skelbimų portala internete, kokia veiklos forma man tiktų?

Žinių bazė

2013.11.10

Administruoti puslapį bandysiu vienas, pradžioje skelbimai bus be jokių įkainių, o vėliau norėčiau pabandyti apmokestinti juos.

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Mantas Gerdauskis

Advokato padėjėjas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX"

Publikavimo data: 2013-11-10 19:10

Atsakydami į Jūsų patiktą klausimą pažymime, kad Jūsų nurodyta veiklą galima vykdyti tiek įsteigus juridinį asmenį, tiek ir įregistravus individualią...

Publikavimo data: 2013-11-10 19:10

Atsakydami į Jūsų patiktą klausimą pažymime, kad Jūsų nurodyta veiklą galima vykdyti tiek įsteigus juridinį asmenį, tiek ir įregistravus individualią veiklą.

Renkantis veiklos formą būtina atsižvelgti į planuojamos vykdyti veiklos pobūdį, mąstą, planuojamas pajamas. Šiuo atveju tinkamiausia forma vykdyti veiklą būtų įregistruojant individualią veiklą pagal pažymą (individuali veikla pagal verslo liudijimą negalima) arba įsteigiant juridinį asmenį – mažąją bendriją.

Individualios veiklos vykdymas pagal pažymą labiausiai tinka smulkiam verslui, ypač jei planuojama veikla nėra labai rizikinga, neplanuojate turėti verslo partnerių ar samdyti dau darbuotojų, taip pat neturint didelio pradinio kapitalo. Būtina pažymėti, kad individualios veiklos pagal pažymą atveju nustatyta paprastesnė lyginat su juridinio asmeniu veiklos nutraukimo procedūra, paprastesnė buhalterinė apskaita. Vykdant internetinio portalo administravimo veiklą pagal pažymą pajamos apmokestinamos 5 proc. Gyventojų pajamų mokesčio (toliau – GPM) tarifu, iš gautų pajamų sumos atimant visas Jūsų vykdomos veiklos metu patirtas išlaidas (jeigu turite išlaidas pagrindžiančius dokumentus) arba atimant fiksuotą 30 proc. dalį nuo visos pajamų sumos (tokiu atveju nereikia išlaidas pagrindžiančių dokumentų), t. y. GPM taikomas „grynajam pelnui“, kuris liko atėmus iš gautų pajamų paslaugų suteikimo išlaidas. Atkreiptinas dėmesys, kad vykdant veiklą pagal individualios veiklos pažymą, plečiantis, įdarbinant daugiau žmonių ar ketinant pritraukti partnerių bei papildomą finansavimą, bus susiduriama su jos galimybių ribomis.

Tuo tarpu mažoji bendrija – tai ribotos civilinės atsakomybės privatusis juridinis asmuo – įmonė, kurios visi nariai yra fiziniai asmenys. Priešingai nei stiegiant uždarąją akcinę bendrovę, steigiant mažąją bendriją nėra nustatytas minimalus įstatinio kapitalo dydis. Mažosios bendrijos steigėjai steigimo sutartyje, o kai mažąją bendriją steigia vienas asmuo – steigimo akte, ar ją įsteigus – jos veiklos metu, savo nuožiūra gali apsispręsti dėl į mažąją bendriją įnešamų įnašų. Į mažąją bendriją gali būti įnešami tiek piniginiai, tiek nepiniginiai įnašai. Atkreiptinas dėmesys, kad mažosios bendrijos nariai negali turėti darbo santykių su mažąja bendrija, tačiau mažosios bendrijos narys turi teisę gauti avansu išmokamą pelną iš mažosios bendrijos lėšų savo asmeniniams poreikiams, bei mažosios bendrijos pelno dalį už trumpesnį negu finansiniai metai laikotarpį. Mažosios bendrijos, kurios vidutinis sąrašuose esančių darbuotojų skaičius neviršija 10 žmonių ir mokestinio laikotarpio pajamos neviršija 1 milijono litų, apmokestinamasis pelnas apmokestinamas taikant 5 procentų mokesčio tarifą, jeigu mažosios bendrijos narys ar jo šeimos nariai nevaldo kitų įmonių. Atkreipiamas dėmesys, kuo nuo 2014 m. sausio 1 d. mažųjų bendrijų apmokestinimo srityje numatyti pakeitimai. Įsigaliojus šiems pakeitimams, mažosios bendrijos nariai privalės mokėti VSD ir PSD įmokas.

Ekspertai

Mantas Gerdauskis

Mantas Gerdauskis

Advokato padėjėjas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX"

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.