...

Mokestis valstybei už patalpų nuomą

Žinių bazė

2013.05.29

Giminaitė man perleido negyvenamas komercines patalpas grožio salonui naudoti pagal panaudos sutartį. Aš subnuomavau dar keliems žmonėms tas patalpas. Sutartį įregistravau registrū centre. Sakė, kad reikės mokėti kažkokius pajamų mokesčius už nuoma. Kokie tie mokesčiai ir kaip ir kur juos man sumokėti?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Publikavimo data: 2013-05-29 21:55

Nekilnojamojo turto mokestį šiuo atveju mokės patalpų savininkas, o Jums (kadangi išnuomojot patalpas fiziniams asmenims) reikės mokėti Gyventojų pajamų mokestį (toliau –...

Publikavimo data: 2013-05-29 21:55

Nekilnojamojo turto mokestį šiuo atveju mokės patalpų savininkas, o Jums (kadangi išnuomojot patalpas fiziniams asmenims) reikės mokėti Gyventojų pajamų mokestį (toliau – GPM). Jeigu fizinis asmuo negyvenamosios paskirties patalpas nuomoja kitam fiziniam asmeniui, tarp jų sudaroma Patalpų nuomos sutartis, pagal kurią GPM į biudžetą turi sumokėti nuomotojas. Per metus gautas pajamas nuomotojas privalės deklaruoti metinėje gyventojo pajamų mokesčio deklaracijoje ir kartu sumokėti GPM sumą už praėjusius metus iki einamųjų metų gegužės 1 dienos.

Ekspertai

Kristina Makaveckaitė

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.