...

Masažo atlikimas pas klientus namuose.

Žinių bazė

2016.02.15

Baigiau masažuotojų kursus, ar galiu kūno masažus atlikti pas klientus namuose? Turiu medicininį išsilavinimą (tačiau medicinos srityje nedirbu daugiau nei 10 metų). Kokių dokumentų reikia ir ar yra galimybė atlikti kūno masažus važinėjant pas klientus į namus?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Dr. Dalia Foigt-Norvaišienė

Advokatė, teisės patarėja / Nepriklausoma advokatų kontora „COBALT”

Publikavimo data: 2020-01-03 10:35

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2007 m. sausio 22 d. įsakymu Nr. V-27 patvirtintas Masažuotojo profesijos kvalifikacinių reikalavimų aprašo (toliau...

Publikavimo data: 2020-01-03 10:35

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2007 m. sausio 22 d. įsakymu Nr. V-27 patvirtintas Masažuotojo profesijos kvalifikacinių reikalavimų aprašo (toliau – Aprašas) 3 punktas numato, kad masažuotojas yra asmuo, nustatyta tvarka įgijęs formalią masažuotojo profesinę kvalifikaciją. Masažuotojas yra fizinės medicinos ir reabilitacijos specialistas. Šio aprašo 4 punkte nustatyta, kad tinkamą masažuotojo profesinę kvalifikaciją patvirtina: profesinio mokymo diplomas, išduotas formalųjį švietimą vykdančio švietimo teikėjo ir nurodantis, kad suteikta masažuotojo kvalifikacija arba kompetentingos institucijos išduotas dokumentas, patvirtinantis, kad asmens išsimokslinimas ir kvalifikacijos lygis atitinka masažuotojo profesijai keliamus kvalifikacinius reikalavimus. Tad, jei gautas masažuotojo kursų baigimą patvirtinantis dokumentas atitinka vieną iš apraše nurodytų dokumentų, vadinasi turite privalomą kvalifikaciją norint užsiimti masažo paslaugų teikimu. Svarstant, kokią veiklos formą geriausia pasirinkti, norint teikti masažo paslaugas, galimi du alternatyvūs variantai. Pirmuoju atveju, gydomojo masažo paslaugos gali būti teikiamos tik įsteigus juridinį asmenį, kuris taip pat privalėtų gauti sveikatos priežiūros įstaigose licenciją. Antruoju atveju masažo paslaugas gali būti teikiamos, jei tinkamą kvalifikaciją turintis asmuo, šią veiklą pasirinktų vykdyti pagal pažymą (ekonominės veiklos rūšių klasifikatorių Nr. 96.04 „Fizinės gerovės užtikrinimo veiklą“). Antrasis atvejis daug paprastesnis, jei neplanuojate didesnio verslo, o tik teiksite masažo paslaugas individualiai. Nepaisant to, kokia forma pasirinktumėte teikti masažo paslaugas patalpoms, kuriose teiksite minėtas paslaugas, turėsite gauti higienos pasą, kurį išduoda visuomenės sveikatos centrai. Išduotas higienos pasas patvirtina, kad tam tikros patalpos atitinka higienos normų reikalavimus, kurie taikomi norinti užsiimti planuojama veikla. Teisės aktai nenumato galimybės masažo paslaugas teikti bet kokiose patalpose, t.y. pas klientus namuose. Pažymėtina, kad šioje konsultacijoje pateikiama informacija yra bendro pobūdžio. Dėl kiekvieno individualaus atvejo ir išsamios konsultacijos patartina kreiptis į teisininkus.

Ekspertai

Dr. Dalia Foigt-Norvaišienė

Dr. Dalia Foigt-Norvaišienė

Advokatė, teisės patarėja / Nepriklausoma advokatų kontora „COBALT”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.