...

Maisto, alkoholio ir mišrių prekių parduotuvė

Žinių bazė

2014.07.25

Noriu atsidaryt kaimo vietovėje parduotuvę, kurioje prekiausiu maisto ir mišriomis prekėmis, bei alkoholiu, labiausiai mane domina kokie reikalavimai keliami prekybai alkoholiu, nes kitus jau žinau. Būtent kokie reikalavimai pastatui, ar būtinai turi būt registruotas registre ir jei neregistruotas, o kaip laikinos konstrukcijos ar įmanoma, įstatimiškai gaut licenziją.

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Dovydas Varkulevičius

CEO / InformDebtor

Publikavimo data: 2014-07-25 00:17

Prekybai alkoholiu yra reikalinga Alkoholio licencija. Šią licenciją išduoda savivaldybė, kurios teritorijoje planuojate savo veiklą. Norint gauti šią licenciją, būtina...

Publikavimo data: 2014-07-25 00:17

Prekybai alkoholiu yra reikalinga Alkoholio licencija. Šią licenciją išduoda savivaldybė, kurios teritorijoje planuojate savo veiklą. Norint gauti šią licenciją, būtina registruoti pastatą, nes vienas iš reikalingų dokumentų yra: Valstybės įmonės Registrų centro pažyma (išrašas iš Nekilnojamojo turto registro) apie pastato (patalpos), kuriame vykdoma prekybos ar viešojo maitinimo veikla, teisinės registracijos kopija, patvirtinta įmonės antspaudu (jeigu ji antspaudą privalo turėti) ir vadovo parašu. Remiantis LIETUVOS RESPUBLIKOS ALKOHOLIO KONTROLĖS ĮSTATYMU (1995 m. balandžio 18 d. Nr. I-857) trečio skirsnio, 18 straipsnio 3 punktu, Lietuvos Respublikoje prekiauti alkoholiniais gėrimais draudžiama nestacionariosiose mažmeninės prekybos ir viešojo maitinimo vietose. Šis draudimas netaikomas alkoholiniams gėrimams, parduodamiems tarptautinio susisiekimo traukiniuose, siaurojo geležinkelio traukiniuose ir laivuose, kuriuose yra atskirai įrengtos viešojo maitinimo vietos, orlaiviuose, vežančiuose keleivius tarptautiniais maršrutais, parodose ir mugėse, vykstančiose stacionariuose pastatuose, viešbučių kambariuose įrengtuose minibaruose, taip pat šio straipsnio 1 dalies 2, 3, 4 punktuose nurodytais atvejais;
Remiantis šiuo įstatymu Nestacionarioji mažmeninės prekybos vieta – mažmeninės prekybos vieta, įrengta Nekilnojamojo turto registre neregistruojamame laikinajame statinyje. Nestacionarioji viešojo maitinimo vieta – viešojo maitinimo vieta, įrengta Nekilnojamojo turto registre neregistruojamame laikinajame statinyje.

Ekspertai

Dovydas Varkulevičius

Dovydas Varkulevičius

CEO / InformDebtor

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.