Lietuvoje registruotos individualios veiklos mokesčiai, jei gyveni ne ES šalyje

Žinių bazė

2014.03.06

Sveiki,

Pagal individualios veiklos pažymą ilgai dirbau Lietuvoje, dabar išvykau į užsienį (ne ES), kur mano sveikatą draudžia vyro darbovietė. Tad man iškilo klausimas, ar verta išregistruoti gyvenamąją vietą Lietuvoje (išvykau nežinomam laikotarpiui) ir taip išvengti PSD apmokestinimo? Kaip suprantu, jei oficialiai gyvensiu ne Europos valstybėje, tačiau dirbsiu pagal pažymą su Lietuvos įmonėmis, man Lietuvai tereiks mokėti GPM ir VSD? Ar vis dėlto geriau palikti gyvenamąją vietą registruotą Lietuvoje ir mokėti tuos mokesčius, kad išvengčiau nereikalingų problemų? Individualios veiklos užsienyje registruoti negaliu, nes neturiu teisės ten dirbti.

Ačiū.

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Tomas Čepulis

Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI

Publikavimo data: 2014-03-06 10:04

Lietuvos Respublikos piliečiai, išvykstantys iš Lietuvos Respublikos ilgesniam nei šešių mėnesių laikotarpiui, pagal Lietuvos Respublikos gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymo nuostatas,...

Publikavimo data: 2014-03-06 10:04

Lietuvos Respublikos piliečiai, išvykstantys iš Lietuvos Respublikos ilgesniam nei šešių mėnesių laikotarpiui, pagal Lietuvos Respublikos gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymo nuostatas, privalo deklaruoti gyvenamosios vietos pakeitimą, šiuos gyvenamosios vietos deklaravimo veiksmus atliekant seniūnijoje, savivaldybėje, užsienyje esančioje Lietuvos Respublikos konsulinėje įstaigoje tiesiogiai ar elektroniniu būdu prisijungus prie elektroninės valdžios tinklapio http://www.epaslaugos.lt/.

Taigi, gyventoja, kuri šiuo metu yra išvykusi iš Lietuvos ir planuoja toliau  neribotą laiką gyventi užsienyje, turėtų deklaruoti savo gyvenamosios vietos pakeitimą aukščiau nurodyta tvarka.

Tačiau Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo (toliau – GPMĮ) 2 str. 16 d. 1 punkte nurodyta, kad jeigu gyventojo veikla faktiškai vykdoma Lietuvoje, tai tokia veikla turi būti registruota, iš jos gautos pajamos deklaruotos ir mokėtini mokesčiai sumokėti Lietuvoje, vadovaujantis Lietuvos Respublikos įstatymais. Gyventojas, vykdydamas individualią veiklą užsienio valstybės teritorijoje, turi vadovautis tos užsienio valstybės teisės aktais.

Gyventojo individualios veiklos pagal pažymą pajamos, iš jų atėmus leidžiamus atskaitymus GPMĮ 18 straipsnyje nustatyta tvarka, apmokestinamos taikant GPMĮ 6 str. 3 dalyje nustatytą 5 proc. pajamų mokesčio tarifą, išskyrus tuos atvejus, kai pajamos gautos iš laisvųjų profesijų veiklos, kurios apmokestinamos taikant 15 proc. pajamų mokesčio tarifą.

Įregistravus individualią veiklą pagal pažymą, mokamos privalomojo sveikatos draudimo ir valstybinio socialinio draudimo įmokos. Šių įmokų apskaičiavimą bei sumokėjimą administruoja Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – SODRA), konsultacijos teikiamos telefonu 1883 arba informaciją galima rasti SODROS internetiniame puslapyje www.sodra.lt.

Ekspertai

Tomas Čepulis

Tomas Čepulis

Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.