...

Kokius mokesčius moka e-parduotuvė, prekiaujanti importuotomis prekėmis iš Kinijos?

Žinių bazė

2012.10.27

Kokius mokesčius moka e-parduotuvė, prekiaujanti importuotomis prekėmis iš Kinijos. Verslas registruotas užsienyje, jo savininkas ne Lietuvos pilietis, atsiskaitymai vykdomi per Paypal sistemą. Lietuvoje dirba vienas nepriklausomas agentas (distributorius)

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Publikavimo data: 2012-10-27 00:47

Klausimas įdomus, tačiau reikalaujantis gilesnės situacijos analizės. Jei užsienio įmonė tiesiogiai prekes pardavinės Lietuvoje (iš Lietuvoje esančio sandėlio/ofiso) tuomet užsienio įmonei...

Publikavimo data: 2012-10-27 00:47

Klausimas įdomus, tačiau reikalaujantis gilesnės situacijos analizės. Jei užsienio įmonė tiesiogiai prekes pardavinės Lietuvoje (iš Lietuvoje esančio sandėlio/ofiso) tuomet užsienio įmonei reikės registruotis mokesčių mokėtoja Lietuvoje. Šiam tikslui užsienio įmonė gali:

1 atsidaryti dukterinę įmonę Lietuvoje (UAB)
2 registruoti filialą Lietuvoje
3 Lietuvoje veikiantis atstovas (agentas) gali registruoti įmonę (UAB, IDV, MB, Individualią veiklą) ir sudaryti prekybos sutartį su Užsienio bendrove.

Pirmuoju ir trečiuoju atveju visi priklausantys mokesčiai bus mokami Lietuvoje (pelno, gyventojų pajamų, PVM).

Antruoju atveju, jei filialas įdarbins darbuotojus, nuomosis ofisą/sandėlį Lietuvoje, prekės bus supakuojamos Lietuvoje, tuomet visus mokesčius (pelno, gyventojų pajamų, PVM) tikėtina, mokės Lietuvoje. Jei antruoju atveju įmonė nedarbintų darbuotojų, o prekes išvežiotų, tarkim, siuntų tarnyba, tuomet tikėtina, jog filialas Lietuvoje mokėtų tik PVM mokestį, o kitus mokesčius mokėtų užsienio šalyje.

Dėl dvigubo apmokestinimo:  pirmuoju ir antruoju atveju, jei Užsienio įmonė nebus įregistruota tikslinėje teritorijoje (ofšorinėje zonoje) tuomet dividendai išmokami Užsienio įmonei bus neapmokestinami. T.y. tokiu atveju dividendų mokestį Užsienio įmonė turės susimokėti užsienio valstybėje.
Kurį variantą pasirinkti priklausytų nuo to kaip bus organizuojamas verslas. Reiktų įvertinti tai, ar įmonė taip pat prekes pardavinės ir kitose valstybėse, tame tarpe ir ten kur registruota. Ar sandėlius turės tik Lietuvoje ar ir kitose šalyse ir pan.

Ekspertai

Algis Teišerskis

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.