...

Kokių leidimų reikia prekiauti rūkyta žuvimi?

Žinių bazė

2014.02.26

Laba diena. Kartu su broliu norime įkurti šeimos verslą. Rūkyti žuvį ir ją realizuoti. Kaip tai daroma pamaryje (Juodkrantėje, Kintuose). Orientuojamės į sezoninę prekybą Utenos apskrityje švenčių ir festivalių metu. Ketiname įsirengti mobilią prekyvietę.
Kokie tam gali būti reikalingi leidimai? Koks būtų paprasčiausias būdas juos gauti?
Esu MB savininkas (veikla kitos srities), ketinu gauti ūkininko pažymėjimą.
Ačiū.

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Paulius Putrimas

Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX”

Publikavimo data: 2014-02-26 12:52

Maistas  visuose  jo  ruošimo  ir  teikimo  vartotojams  etapuose turi  būti  tvarkomas  laikantis  Maisto įstatyme, Europos Parlamento ir Tarybos reglamentuose (EB)...

Publikavimo data: 2014-02-26 12:52

Maistas  visuose  jo  ruošimo  ir  teikimo  vartotojams  etapuose turi  būti  tvarkomas  laikantis  Maisto įstatyme, Europos Parlamento ir Tarybos reglamentuose (EB) Nr. 178/2002 ir (EB) Nr. 852/2004 nustatytų reikalavimų bei Lietuvos higienos normos HN 15: 2005 „Maisto higiena“ nuostatų. Visi  maisto tvarkymo subjektai privalo turėti  maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą (toliau  –  Pažymėjimas).  Pažymėjimai  išduodami  remiantis  Valstybinės  maisto  ir  veterinarijos tarnybos  2008  m.  spalio  15  d.  įsakymu  Nr.  B1-527 patvirtintais  Maisto  tvarkymo  subjektų patvirtinimo ir registravimo reikalavimais. Pažymėjimus  maisto  tvarkymo  subjektams  išduoda  atitinkama  teritorinė  Valstybinė  maisto  ir veterinarijos  tarnyba.  Pažymėjimo  išdavimo  tvarka  detaliai  aprašoma  Valstybinės  maisto  ir veterinarijos tarnybos interneto svetainėje. Atkreiptinas  dėmesys,  kad  maisto  tvarkymo  patalpose,  įskaitant  ir  mobiliąsias  patalpas,  turi  būti užtikrinta adekvati tvarka ir švara, reikiamas temperatūros režimas, kašto ir šalto vandens bei kiti reikalavimai.  Maisto  tvarkymo  patalpos  įvertinamos Maisto  ir  veterinarijos  tarnybos  išduodant maisto tvarkymo subjekto pažymėjimą. Pažymėtina, kad siekiant vykdyti prekybą savivaldybės tarybos nustatytose viešosiose vietose taip pat būtina gauti savivaldybės išduodamą leidimą tokiai veiklai.

Ekspertai

Paulius Putrimas

Paulius Putrimas

Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.