...

Kokių dokumentų reikia ir kaip skaičiuojami mokesčiai parduodant prekes JAV įmonei?

Žinių bazė

2017.01.18

Gavome pasiūlymą iš JAV įmonės tiekti jiems prekes. Prekės yra gaminamos Lietuvoje, perkame jas iš tiekėjo, siųstume paštu. Kaip reikia įforminti tokį bendradarbiavimą, kokius mokesčius mokėti gavus atsiskaitymą už prekes? Ar tokiu atveju parduodant prekes užsienio įmonei galima susigražinti PVM Lietuvoje?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Publikavimo data: 2017-01-18 10:20

Bendradarbiavimą patartina įforminti rašytine sutartimi. Sutartyje bent minimaliai turi būti aprašytos prekės, atsiskaitymo, pristatymo terminai, prekių grąžinimo sąlygos, garantijos ir...

Publikavimo data: 2017-01-18 10:20

Bendradarbiavimą patartina įforminti rašytine sutartimi. Sutartyje bent minimaliai turi būti aprašytos prekės, atsiskaitymo, pristatymo terminai, prekių grąžinimo sąlygos, garantijos ir t.t. Sutarties galite prašyti atsiųsti savo tiekėjų – jei jie patyrę prekiautojai, tikrai turi savo sutarties variantą. Jei ketinate siųsti didelius kiekius – dėl sutarties turinio pasikonsultuokite su teisininku.
Klausime nėra užsiminta kokia veiklos forma pasirinkta – IDV, MB ar UAB? Jei prekiausite kaip UAB, MB ar IDV veikla (pasirinkus faktinių išlaidų skaičiavimą) nuo uždirbto pelno mokėsite 5 аrba 15 % pelno mokestį (IDV atveju priklauso nuo veiklos kodo, MB, UAB atveju nuo apyvartos – iki 300 tūkst. eur mokamas 5 % pelno mokestis). Pelno mokestis skaičiuojamas iš pajamų atėmus sąnaudas. Jūsų pajamos – parduotos prekės, sąnaudos – prekių pagaminimas, darbo užmokestis, patalpų nuomos, administracinės sąnaudos ir kt. Pelno mokestis mokamas ne iš karto pardavus prekes, o 1 kartą per metus iki birželio 1 d.
Jei įsiregistruosite PVM mokėtojais, prekes parduosite JAV ir turėsite prekių išvežimą patvirtinančius dokumentus (pašto deklaracijas, prekių gabenimo važtaraščius), tuomet prekes parduosite be PVM. Jei prekių gamybai medžiagas pirksite Lietuvoje tuomet prekių pirkimo PVM galėsite grąžintis, pateikę prašymą VMI. 

Ekspertai

Algis Teišerskis

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.