...

Kokių dokumentų reikėtų norint savo svetainėje pardavinėti prekes kitiems pardavėjams?

Žinių bazė

2012.11.15

Turiu svetainę, kurioje yra veikianti el.parduotuvė. Be investicijų yra sunku asortimentą išplėsti per trumpą laikotarpį, tai sumąsčiau pritraukti kitus pardavėjus, kad galėtų jie talpinti savo prekes mano el.parduotuvėje, o už tai galėčiau gauti papildomų pinigų.
Juos gauti galėsiu dveis būdais:
1. Fiksuotas arba nuomos mokęstis už prekių patalpinimą tam tikroje el.parduotuvės kategorijoje.
2. Komisinis % už parduotą prekę
Lėšų surinkimas bus vykdomas per mokejimai.lt sistemą.

Užsiimu individualia veikla pagal pažymą (rūšies kodas: 479100 – “užsakomasis pardavimas paštu arba internetu”).

Klausimai:
1. Kokios rūšies kodas tiktų tai veiklai vykdyti,?
2. Kokių papildomų dokumentų reikėtų, norint bendradarbiauti tokiu būdu su kitais pardavėjais?
3. Su kokiais pardavėjais man galima dirbti (fiziniai asmenys, neįregistravęs jokios veiklos, fiziniai asmenys, dirbantys pagal verslo liudijimą (arba pažymą), juridiniai asmenys)?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Publikavimo data: 2012-11-15 07:59

Kokios rūšies kodas tiktų tai veiklai vykdyti? Pagal Statistikos departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinio direktoriaus 2007 m. spalio 31...

Publikavimo data: 2012-11-15 07:59

Kokios rūšies kodas tiktų tai veiklai vykdyti?
Pagal Statistikos departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinio direktoriaus 2007 m. spalio 31 d. įsakymas Nr. 226 „Dėl ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriaus patvirtinimo“ (Žin.,2007, Nr. 119-4877) į EVRK 47.91 (užsakomasis pardavimas paštu arba internetu) įeina mažmeninės prekybos veikla, kai pirkėjas remdamasis reklama, katalogais, informacija, pateikta interneto svetainėje, modeliais arba kitomis reklamos priemonėmis pasirenka prekes ir užsako jas paštu, telefonu arba internetu (paprastai naudojamasi specialiomis svetainės priemonėmis). Užsakyta prekė gali būti tiesiogiai atsiųsta internetu arba pristatyta pirkėjui fiziniu būdu. Vykdant didmeninę prekybą ir parduodant prekes kitiems pardavėjams, reikalinga pasirinkti iš 46 EVRK klasės, atsižvelgiant, kokiomis prekėmis bus prekiaujama. Jeigu parduodama daugiau kaip penkių rūšių prekės, taikytina EVRK 46.90 klasė (nespecializuota didmeninė prekyba), į kurią įeina įvairių nespecializuotų prekių didmeninė prekyba.

2. Kokių papildomų dokumentų reikėtų, norint bendradarbiauti tokiu būdu su kitais pardavėjais?
Plečiant veiklą, yra reikalinga pildyti VMI FR0792 formą ir ją pateikti Valstybinei mokesčių inspekcijai. Taip pat reikalinga sudaryti paslaugų teikimo sutartis su pardavėjais, su kuriais ketinama bendradarbiauti. 

3. Su kokiais pardavėjais man galima dirbti (fiziniai asmenys, neįregistravę jokios veiklos, fiziniai asmenys, dirbantys pagal verslo liudijimą (arba pažymą), juridiniai asmenys)?
Individualios veiklos, kuria gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą, rūšių sąrašas patvirtintas Lietuvos Vyriausybės 2002 m. lapkričio 19 d. nutarimu Nr. 1797 „Dėl verslo liudijimų išdavimo gyventojams taisyklių“. Išduotas verslo liudijimas verstis kurios nors rūšies veikla suteikia teisę: verstis verslo liudijime nurodytos rūšies veikla (neribojant veiklos teritorijos, jeigu kitaip nenustato veiklų, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą, rūšių sąrašas, patvirtintas šiuo nutarimu); parduoti prekes ir teikti paslaugas gyventojams; taip pat parduoti tik savo gamybos prekes ir teikti paslaugas (išskyrus gyvenamosios paskirties patalpų nuomą) juridiniams asmenims, jeigu iš juridiniams asmenims parduotų savo gamybos prekių ir suteiktų paslaugų gautos iš verslo liudijime nurodytos veiklos pajamos yra ne didesnės kaip 15 500 litų per mokestinį laikotarpį (jeigu gyventojas individualią veiklą vykdo įsigijęs ne vieną verslo liudijimą, vertinant, ar iš juridiniams asmenims parduotų savo gamybos prekių ir suteiktų paslaugų gautos pajamos yra ne didesnės kaip 15 500 litų per mokestinį laikotarpį, į 15 500 litų sumą įskaičiuojamos iš juridinių asmenų gautos visuose verslo liudijimuose nurodytų rūšių veiklos pajamos); šiame punkte nustatyta tvarka verslo liudijimas suteikia teisę parduoti savo gamybos prekes ir teikti paslaugas juridiniams asmenims tik tuo atveju, kai veiklos, kuria gali būti verčiamasi turint liudijimą, rūšis nėra viena iš veiklos, kuria faktiškai verčiasi juridinis asmuo, rūšių.

Ekspertai

Dr. Tomas Bagdanskis

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.