kokios veiklos formos galimos užsiimant verslas-verslui (b2b)?

Žinių bazė

2013.11.19

Norėčiau tiekti vienos rušies prekę pavyzdžiui bankui, ofisams, restoranams. Ar būtina steigti UAB ar MB, IĮ, ar užtenka individualios veiklos pažymos?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Mantas Gerdauskis

Advokato padėjėjas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX"

Publikavimo data: 2013-11-19 19:29

Jūsų nurodyta veikla atitinka pirkimo-pardavimo teisinius santykius. Atkreiptinas dėmesys, kad tokiai komercinei veiklai nėra nustatyta konkrečios teisinės formos juridinio asmens...

Publikavimo data: 2013-11-19 19:29

Jūsų nurodyta veikla atitinka pirkimo-pardavimo teisinius santykius. Atkreiptinas dėmesys, kad tokiai komercinei veiklai nėra nustatyta konkrečios teisinės formos juridinio asmens reikalavimas. Todėl, tokią veiklą galima vykdyti tiek įsteigus uždarąją akcinę bendrovę, mažąją bendriją, individualią įmonę, tiek ir įregistravus individualią veiklą pagal pažymą.

Renkantis tinkamiausią veiklos vykdymo formą reikėtų atsižvelgti į keletą kriterijų, tokių kaip veiklos pobūdis, turimo kapitalo dydis, atsakomybės apimtis, veiklos organizavimo struktūra ir pan.
Pažymėtina, jog individualiai įmonei įsteigti nereikia įstatinio kapitalo, jai taikomos supaprastintos buhalterinės apskaitos taisyklės, nebūtina sudaryti finansinės atskaitomybės, pakanka užpildyti mokesčių deklaraciją. Tačiau, individuali įmonė yra neribotos atsakomybės juridinis asmuo, kurios savininkui taikoma neribota turtinė atsakomybė, t.y. už įmonės skolas  savininkas atsako visu savo turtu. Mažoji bendrija ir uždaroji akcinė bendrovė yra ribotos atsakomybės juridiniai asmenys, kurių savininkai (akcininkai) už įmonės prievoles neatsako savo asmeniniu turtu. Mažajai bendrijai nenustatytas minimalus įstatinis kapitalas, reikalaujama mažesnių steigimo išlaidų, jos valdymas yra paprastesnis nei uždarosios akcinės bendrovės; mažajai bendrijai taikomi supaprastinti apskaitos reikalavimai. Mažoji bendrija nuo uždirbto pelno moka 15 % arba 5 % pelno mokestį. Jei vidutinis darbuotojų skaičius neviršija 10 žmonių ir mokestinio laikotarpio pajamos neviršija 1000000 Lt, taikomas 5% pelno mokesčio tarifas.  Taip pat už kiekvieną bendrijos narį mokami privalomojo sveikatos draudimo bei privalomojo socialinio draudimo mokesčiai. Taigi atsižvelgiant į išdėstytus kriterijus, galite pasirinkti, kokia verslo forma norite vykdyti savo pasirinktą veiklą.

Individualios veiklos vykdymas pagal pažymą labiausiai tinka smulkiam verslui, ypač jei planuojama veikla nėra labai rizikinga, neplanuojate turėti verslo partnerių ar samdyti daug darbuotojų, taip pat neturint didelio pradinio kapitalo. Būtina pažymėti, kad individualios veiklos pagal pažymą atveju nustatyta paprastesnė lyginat su juridinio asmeniu veiklos nutraukimo procedūra, paprastesnė buhalterinė apskaita. Vykdant prekių tiekimo veiklą pagal pažymą pajamos apmokestinamos 5 proc. Gyventojų pajamų mokesčio (toliau – GPM) tarifu, iš gautų pajamų sumos atimant visas Jūsų vykdomos veiklos metu patirtas išlaidas (jeigu turite išlaidas pagrindžiančius dokumentus) arba atimant fiksuotą 30 proc. dalį nuo visos pajamų sumos (tokiu atveju nereikia išlaidas pagrindžiančių dokumentų), t. y. GPM taikomas „grynajam pelnui“, kuris liko atėmus iš gautų pajamų paslaugų suteikimo išlaidas. Atkreiptinas dėmesys, kad vykdant veiklą pagal individualios veiklos pažymą, plečiantis, įdarbinant daugiau žmonių ar ketinant pritraukti partnerių bei papildomą finansavimą, bus susiduriama su jos galimybių ribomis.

Atkreiptinas dėmesys, kad nusprendus tiekti tam tikros rūšies prekes (pvz., maistą, geriamąjį vandenį), gali kilti pareiga gauti licenciją ar leidimus.
Daugiau informacijos telefonu 8 655 92353 arba el. paštu m.gerdauskis@adlex.lt

Ekspertai

Mantas Gerdauskis

Mantas Gerdauskis

Advokato padėjėjas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX"

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.