...

Kokie yra teisiniai ir mokestiniai aspektai elektroninės prekybos EU ribose, kai įmonė registruota Lietuvoje ir jos sandėlys taip tap yra Lietuvoje?

Žinių bazė

2014.04.28

Vykdysime prekybą EU ribose turėdami elektroninę parduotuvę su domenu, kurio pabaiga yra .eu. Turėsime daug vertimų į įvairias kalbas. Atėjęs klientas iš pvz. Suomijos bus automatiškai pagal IP adresą nukreiptas į parduotuvę, kurios visa informacija yra suomiškai. Pagrindinis klaustukas mums yra, kaip turėtume sutvarkyti teisinius ir mokestinius aspektus tokiu atveju. Ar mes turime vos ne kiekvienoje šalyje registruoti savo veiklą, teikti tos valstybės mokesčių inspekcijai ataskaitas apie pardavimus, nes kiek žinome ir esame susidūrę, nuo tam tikros sumos reikia pradėti mokėti PVM toje šalyje, kur yra parduodamos prekės. Ar mes kaip Lietuvos įmonė mokėsime Lietuvoje PVM, o prekes galime siųsti EU ribose be apribojimų? Pagrindiniai mūsų klientai yra fiziniai asmenys.

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Sigita Sriubaitė-Stepurienė

Regiono vadovė / Klauberg BALTICS

Publikavimo data: 2014-04-28 10:43

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos pelno mokesčio, pridėtinės vertės ir kitų įstatymų nuostatomis numatyta, jog juridinis asmuo vykdydamas veiklą Lietuvoje, mokestines prievoles...

Publikavimo data: 2014-04-28 10:43

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos pelno mokesčio, pridėtinės vertės ir kitų įstatymų nuostatomis numatyta, jog juridinis asmuo vykdydamas veiklą Lietuvoje, mokestines prievoles vykdo pagal Lietuvos Respublikos įstatymuose numatytą tvarką. Skaitytojo atveju, mokesčiai turėtų būti taikomi pagal įmonės buvimo, vykdomos veiklos vietą. Veiklą vykdant Europos Sąjungos šalyse kiekviena valstybė gali turėti specifinių apmokestinimo reikalavimų, todėl apsidraudžiant derėtų kreiptis į tos valstybės mokesčių administratorių ar besispecializuojančius konsultantus.

Bendras principas yra toks, kad Europos Sąjungos šalys siekia išvengti dvigubo apmokestinimo dvišaliais valstybių susitarimais, tačiau bendrai taikomų nuostatų visos Europos Sąjungos valstybėms dar nėra. Taip pat siekiama suderinti fizinių ir juridinių asmenų apmokestinimo standartą, tačiau Europos Sąjungos aktais apmokestinimas tiesiogiai nėra reguliuojamas. Dėl šios priežasties negalima vienareikšmiškai teigti, jog skaitytojui mokestinės prievolės kyla tik Lietuvoje pagal įmonės veiklos vykdymo vietą. Dėl galimų mokestinių prievolių konkrečioje šalyje rekomenduotina kreiptis išsamesnės informacijos į tam tikroje užsienio valstybėje ar Lietuvoje mokesčių klausimais konsultuojančias įmones ar įstaigas. 

Ekspertai

Sigita Sriubaitė-Stepurienė

Sigita Sriubaitė-Stepurienė

Regiono vadovė / Klauberg BALTICS

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.