...

Kokie mokesčiai bus taikomi MB?

Žinių bazė

2013.10.24

Norėčiau įsteigti MB, kurioje bus tik vienas žmogus (ir narys ir vadovas) – aš. MB užsiminės prekių pardavimu. Kokie mokesčiai bus taikomi?
Domina situacija kai MB yra tik įsteigta, tik vystoma ir apyvartos dar nėra. Kokius mokesčius reikės mokėti atsižvelgiant į tai, kad nuo šių metų (2013) sausio 1d. Sodrai reikės mokėti ne mažesnį kaip nuo minimalios algos. Net jeigu alga nėra mokoma ir bendrija dar nepradejo vygdyti verslo.
Ar isigaliojus šiam įstatymo pakeitimui verta įkūrinėti MB, o ne kito tipo įmonę?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Publikavimo data: 2013-10-24 11:28

Mažosios bendrijos mokami mokesčiai nepriklauso nuo įmonės „darbo“ metų – tai reiškia, kad tiek pirmaisiais metais, tiek vėlesniais laikotarpiais, įmonei...

Publikavimo data: 2013-10-24 11:28

Mažosios bendrijos mokami mokesčiai nepriklauso nuo įmonės „darbo“ metų – tai reiškia, kad tiek pirmaisiais metais, tiek vėlesniais laikotarpiais, įmonei keliami tokie patys mokestiniai reikalavimai (nesant mokestinių pakeitimų, taikomų bendrai visiems mokesčių mokėtojams, iš centrinio mokesčių administratoriaus). Nebent gali nutikti taip, kad veiklos pradžioje pagal įstatymų keliamus reikalavimus įmonė dar nebus konkrečių mokesčių mokėtojas – pavyzdžiui, neturės nuosavybės teise priklausančio ar pagal panaudos sutartį iš fizinio asmens perimto nekilnojamojo turto, todėl nemokės nekilnojamojo turto mokesčio ir pan.

Visą informaciją, kokie mokestiniai reikalavimai keliami mažajai bendrijai, kaip apmokestinamas darbuotojams mokamas darbo užmokestis, pagal civilinę paslaugų sutartį vadovui mokamas atlyginimas bei narių išsiimamos sumos, kada kyla prievolė registruotis į PVM mokėtojų registrą, rasite Lietuvos Respublikos Ūkio ministerijos tinklapyje adresu: http://www.ukmin.lt/mb_mokesciai

Beje, norėčiau pabrėžti, kad pakeitimai dėl mokamų įmokų Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybai prie SADM (toliau – Sodra) įsigalioja ne nuo 2013 metų sausio 1 dienos, bet nuo 2014 metų pradžios.

Remiantis vien tik minėtu pakeitimu, tvirtinti, kad MB steigti apsimoka arba atvirkščiai – neapsimoka, neteisinga. MB, kaip juridinio vieneto forma, visų pirma orientuota į smulkųjį, nereikalaujantį didelių investicijų šeimos verslą. Todėl sprendžiat, kokią konkrečiai verslo formą pasirinkti, kokia tinkamiausia konkrečiu atveju reikėtų įsivertinti ir daugiau veiksnių – numatoma vykdyti veiklos rūšis, jos apimtys, rinkos specifika, sandorių (ne)sudarymo galimybės, pasirinkus konkrečią veiklos formą, išorės finansavimo poreikis, verslo dalyvių (savininkų) skaičius, jų dalyvavimas versle ir t.t.

Ekspertai

Kristina Makaveckaitė

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.