...

Kokį IV apskaitos būdą pasirinkti, kai įsigijimo dokumentus turi tik dalis prekių?

Žinių bazė

2014.08.21

Kaip pradėti vesti IV pagal pažymą buhalterinę apskaitą, kai dalis išlaidų (pvz. pakavimo dėžės) turi įsigyjimo dokumentus, o kitos prekės (nebenešiojami rūbai, avalynė) – neturi? Ar viską traukti į kaupimo apskaitos principo išlaidas (30 proc. nuo pajamų), ar visgi galima jas atskirti? Kaip tada apskaičiuoti mokesčius?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Publikavimo data: 2014-08-21 17:04

Geriausia tokiu atveju pasiskaičiuoti kiek procentų išlaidų vykdant veiklą patiriate. Jei išlaidų dalis mažesnė nei 30 proc., ar nedaug didesnė,...

Publikavimo data: 2014-08-21 17:04

Geriausia tokiu atveju pasiskaičiuoti kiek procentų išlaidų vykdant veiklą patiriate. Jei išlaidų dalis mažesnė nei 30 proc., ar nedaug didesnė, tuomet rinkitės paprastesnį būdą – deklaruoti 30 proc. išlaidų ir nekaupkite išlaidų dokumentų. Jei išlaidos daug didesnės nei 30 proc. tuomet verta jas pagrįsti įsigijimo dokumentais, jei tokius turite. Jei rūbus gaunate nemokamai tuomet, tikėtina, dokumentų neturėsite. O jei už rūbus sumokate fiziniam asmeniui, galite pasirašyti laisvos formos dokumentą (prekių įsigijimo sutartį, pardavimo aktą ar pan.), kurį pasirašytų tiek drabužius parduodantis asmuo, tiek perkantis.  Toks dokumentas turėtų būti tinkamas įrodymas išlaidoms pagrįsti.

Ekspertai

Algis Teišerskis

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.