...

Ko reikia norint gaminti Lietuvoje, o pardavinėti užsienyje?

Žinių bazė

2016.07.02

Ketinu siūti darbo drabužius pagal užsakymą ceche, o produkciją pardavinėti užsienyje. Ar man reikia įmonės Lietuvoje ir užsienyje, kur vykdysiu veiką? Ar užtenka kažkokių licenzijų? Ar PVM mokėti turėsiu abiejose šalyse? Konkrečiau tai būtų Anglijos rinka.

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Premium

Publikavimo data: 2016-07-02 10:30

Gyventojas, kaip fizinis asmuo, Lietuvoje gali verstis bet kokia įstatymų nedraudžiama veikla, jeigu Lietuvos Respublikos teisės aktuose nenustatyta, jog, verčiantis...

Publikavimo data: 2016-07-02 10:30

Gyventojas, kaip fizinis asmuo, Lietuvoje gali verstis bet kokia įstatymų nedraudžiama veikla, jeigu Lietuvos Respublikos teisės aktuose nenustatyta, jog, verčiantis atitinkamos rūšies veikla, būtina įsteigti juridinį asmenį (individualią įmonę, mažąją bendriją ar kt.). Darbo drabužių siuvimo veiklai teisės aktuose nenustatyta prievolė įsteigti juridinį asmenį (įmonę), todėl Lietuvoje šią veiklą galėtumėte vykdyti įregistravus individualią veiklą pagal pažymą arba įsigijus verslo liudijimą „Drabužių siuvimas, taisymas*“ (EVRK klasės 14.11 – 14.14; 14.19; įeina į EVRK klasę 95.29), nepriklausomai nuo to, jog gaminius parduotumėte užsienyje.
Mokesčių mokėtojas pats pasirenka verslo formą. Nuo pasirinktos veiklos formos priklauso mokestinės prievolės (pajamų apmokestinimas, deklaravimas, buhalterinė apskaita ir pan.).
Atkreipiame dėmesį, kad tuo atveju, jei Lietuvoje pasiūti drabužiai būtų parduodami turint veiklos vykdymo vietą Anglijoje (t. y. fiziškai prekiaujant Anglijoje), dėl mokestinių prievolių Anglijoje informacijos turėtumėte kreiptis į Anglijos mokesčių administratorių.
           Norint nustatyti su PVM susijusias prievoles, reikia įvertinti, kokiomis konkrečiomis aplinkybėmis bus vykdoma veikla: ar prekės pirkėjams bus gabenamos iš Lietuvos, ar jų gabenimas pirkėjams prasidės kitoje ES valstybėje narėje, ar veikla bus vykdoma įsiregistravus/neįsiregistravus PVM mokėtoju ir kt.
          Jeigu veikla bus vykdoma neįsiregistravus PVM mokėtoju ir prekės pirkėjams bus gabenamos iš Lietuvos, tai su PVM susijusių prievolių atsiras, kai per metus (12 paskutinių mėnesių) iš tokios veiklos ir kitos PVM apmokestinamos,  jeigu ji būtų vykdoma, bus gauta atlygio daugiau nei už 45 000 eurų.
          Jeigu veikla bus vykdoma įsiregistravus PVM mokėtoju, prekės pirkėjams bus gabenamos iš Lietuvos ir parduotos kitų ES valstybių narių (pvz., Anglijos) PVM mokėtojams, tai prekių tiekimui bus taikomas 0 proc. PVM tarifas; jei prekės bus parduodamos ne PVM mokėtojui, jų tiekimui bus taikomas 21 proc. PVM tarifas. Jeigu prekės pirmiausia bus pervežtos į kitą ES valstybę narę ir vėliau toje šalyje parduodamos, tai tokiu atveju „lietuviškas“ PVM parduodant prekes neturės būti skaičiuojamas (tokiu atveju PVM prievolių galimai atsiras kitoje ES valstybėje narėje).

Ekspertai

Regina Utkienė

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.