Ketinu atidaryti internetinę parduotuvę, kurioje prekiaučiau globaliai.
2017.01.17
Norėčiau paklausti dėl individualios veiklos pažymėjimo. Gyvenu Lietuvoje, ketinu atidaryti internetinę parduotuvę, o prekyba vyks visame pasaulyje. Prekybos modelis- prekių pardavimas tarpininkaujant tarp tiekėjo ir pirkėjo, kai prekės perkamos ir parduodamos užsienyje. Prekės- ne maisto produktai. Prekės daugiausia siūlomos Amerikos rinkai. Planuojamos pajamos per pirmus metus mažiau nei 40.000 eurų. Ar man užtenka turėti individualios veiklos pažymėjimą? Jei ne, ką reikėtų rinktis ir kokius mokesčius mokėti?
Temos: Mokesčiai, Pardavimai, Verslo pradžia.
Į klausimą atsakė:
Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.
Ekspertai
Aušra Maliauskaitė-Embrektė
Asocijuotoji partnerė, advokatė / Advokatų kontora GLIMSTEDT
Tapk ekspertu
Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!
Asocijuotoji partnerė, advokatė / Advokatų kontora GLIMSTEDT
Publikavimo data: 2017-01-17 22:45
Asmuo, norintis vykdyti teisės aktų reglamentuojamą veiklą, gali pasirinkti atitinkamas veiklos formas: steigti juridinį asmenį arba vykdyti individualią veiklą. Teisės...
Publikavimo data: 2017-01-17 22:45
Asmuo, norintis vykdyti teisės aktų reglamentuojamą veiklą, gali pasirinkti atitinkamas veiklos formas: steigti juridinį asmenį arba vykdyti individualią veiklą. Teisės aktai nenumato galimybės prekybos internetu vykdyti pagal verslo liudijimą, todėl tokio pobūdžio veiklą galima vykdyti pagal individualios veiklos pažymą. Tokią veiklą taip pat galima vykdyti įsteigus juridinį asmenį, pvz, individualią įmonę (IĮ), mažąją bendriją (MB) arba uždarąją akcinę bendrovę (UAB).
Mokesčių, mokėtinų vykdant individualią veiklą pagal pažymą, tarifai pagal galiojančius teisės aktus:
1. Privalomojo sveikatos draudimo (PSD) tarifas: 9 %;
2. Valstybinio socialinio draudimo (VSD) tarifas: 29,7 % arba 26,3%, priklausomai nuo veiklos tipo;
3. Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifas: 5% arba 15%, priklausomai nuo veiklos tipo;
4. Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifas: 21%, jei veiklos pajamos per paskutinius 12 mėnesių viršija 45 000 eurų.
Pažymėtina, kad šioje konsultacijoje pateikiama informacija yra bendro pobūdžio, todėl dėl kiekvieno individualaus atvejo ir išsamios konsultacijos patartina kreiptis į teisininkus.