...

Kaip turint MB nurodyti prekės savikainą?

Žinių bazė

2016.06.17

Noriu įsteigti MB, tik nežinau ar ši forma man tiks. Pati siūsiu drabužius ir juos parduosiu, ar mano darbas bus įrašomas į prekės savikainą? Nes individualioje veikloje pagal pažymą neįrašoma. Ar turint MB mano kaip siuvėjos darbas įtraukiamas į drabužio savikainą? Taip pat domina, kokius dokumentus rinkti (čekius ar sąskaitas faktūras)? Ar yra žurnalas kur reikia juos rinkti, klijuoti?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Publikavimo data: 2016-06-17 14:16

MB veiklos forma Jūsų atveju būtų tinkama. Savo darbo sąnaudas galėtumėte traukti į savikainą arba kaip veiklos sąnaudas. Tą galėtumėte...

Publikavimo data: 2016-06-17 14:16

MB veiklos forma Jūsų atveju būtų tinkama. Savo darbo sąnaudas galėtumėte traukti į savikainą arba kaip veiklos sąnaudas. Tą galėtumėte atlikti 2 būdais:

1. Galite kiekvieną mėnesį išsiimti iš MB lėšas savo reikmėms (kaip su darbo santykiais susijusias išmokas) – išimtos lėšos ir mokesčiai būtų prisikiriami MB sąnaudoms. Nuo išimamos sumos reikėtų sumokėti mokesčius: 15% GPM, 26,3% SODRAI ir 9% PSD. Tarkim jei savo darbą įvertintumėt minimaliu darbo užmokesčiu (380 eur) mokesčiai sudarytų apie 160 eur.). Pastaba: mokesčius nuo minimalaus darbo užmokesčio turėtumėte sumokėti ir tais atvejais,  kai MB veiks daugiau nei 1 metus, bei MB nariui bus daugiau nei 29 metai.

2. Kaip MB vadovas galite išsimokėti atlygį pagal civilinę paslaugų sutartį. Tokiu atveju mokesčiai nuo išmokėtos sumos sudarytų 15 proc. GPM. Tarkim nuo 380 eur mokesčiai sudarytų 57 eur.
MB atveju Jums reiktų rinkti visus pirkimo dokumentus (čekius ir sąskaitas) – už medžiagas, paslaugas ir pan. Transportavimo, siuntimo, patalpų nuomos, kitos administracinės išlaidos taip pat būtų laikomos MB sąnaudomis ir mažintų apmokęstinamą pelną. Paprastai visos sąskaitos segamos į vieną segtuvą/bylą ir kiekvieną mėnesį sudaromas gautų sąskaitų registras.
Kadangi MB įmonės privalo Registrų centrui teikti metines finansines ataskaitas, rekomenduojame MB buhalterinei apskaitai pasisamdyti buhalterį ar tokias paslaugas teikiančią įmonę (bent jau finansinių ataskaitų sudarymui). 

Ekspertai

Algis Teišerskis

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.