...

Kaip legalizuoti įsigytas prekes?

Žinių bazė

2014.05.30

Viešame aukcione nusipirkau keletą daiktų, kadangi kai kuriem iš jų nesuradau panaudojimo, juos pardaviau ebay aukcione. Ar man reikia tai kaip nors legalizuoti? Ar turiu mokėti kokius nors mokesčius? Gautų pinigų suma už daiktus neviršija 5000 lt.

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Publikavimo data: 2014-05-30 21:52

Klausime nedetalizavote, kokius konkrečiai daiktus įsigijote, o vėliau – pardavėte. Pagal Jūsų aprašytą situaciją, darome prielaidą, jog įsigijote LR Gyventojų...

Publikavimo data: 2014-05-30 21:52

Klausime nedetalizavote, kokius konkrečiai daiktus įsigijote, o vėliau – pardavėte. Pagal Jūsų aprašytą situaciją, darome prielaidą, jog įsigijote LR Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo (toliau – LR GPMĮ) 17 str. 1 d. 27 p. minimą turtą, kuriam taikoma GPM lengvata – t.y. deklaruoti mokesčių administratoriui bei mokėti GPM nuo minėto įvykdyto sandorio nereikės, jei pajamų, gautų pardavus daiktus, ir tų daiktų įsigijimo kainos bei kitų GPMĮ 19 str. nurodytų su šių daiktų pardavimu susijusių išlaidų skirtumas neviršys 8000 litų per mokestinį laikotarpį (pabrėžiu, jog nuo 2015 metų sausio mėn. 1 dienos minimas pajamų ir išlaidų skirtumas – 2500 Eur).

Tačiau atkreipiame dėmesį – pasitikrinkite, ar pagal įsigytų ir vėliau perparduotų daiktų prigimtį turite teisę pasinaudoti lengvata (GPMĮ 17 str.) ir kaip mokestine prasme traktuojamas Jūsų įsigytas turtas (GPMĮ 2str. 28 d.).

Ekspertai

Kristina Makaveckaitė

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.