Ką pasirinkti ar individualią veiklą ar steigti individualią įmonę?

Žinių bazė

2013.04.03

Norėčiau teikti nedideles teisines paslaugas už užmokestį. Ar galiu tuo verstis remiantis individualios veiklos pažymėjimu ar visgi reiktų steigti individualią įmonę, o gal ir UAB?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Publikavimo data: 2013-04-03 15:01

Pagal ekonominės veiklos rūšių klasifikatorių (EVRK) (patvirtintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1995 m. gegužės 17 d. nutarimu Nr. 696 (Žin., 1995,...

Publikavimo data: 2013-04-03 15:01

Pagal ekonominės veiklos rūšių klasifikatorių (EVRK) (patvirtintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1995 m. gegužės 17 d. nutarimu Nr. 696 (Žin., 1995, Nr. 43-1054; 2003, Nr. 32-1334)) teisinės paslaugos už užmokestį priskiriamos „teisinei veiklai“ (EVRK kodas 69.10). Gyventojas tokias paslaugos gali teikti pagal individualios veiklos pažymėjimą. Juridinio asmens (individualios įmonės ar kitos formos) steigti nėra būtina.

Individualios veiklos atveju mokamas 15 % dydžio gyventojų pajamų mokestis (GPM), 28 % socialinio draudimo mokestis (VSD) bei 9 % privalomojo sveikatos draudimo mokestis (PSD). Išduotas verslo liudijimas suteikia teisę verstis verslo liudijime nurodytos rūšies veikla, gyventojas pats sprendžia su veikla susijusius klausimus, pats dengia jo veiklos vykdymo išlaidas ir užtikrina, kad jo faktiškai vykdoma veikla neišeitų už veiklos, apmokestintos nustatytu fiksuotu pajamų mokesčiu ir įrašytos verslo liudijime, ribų. Įsteigus individualią įmonę be mokesčių, mokamų pagal darbo santykius, apskaičiuojamas ir mokamas pelno mokestis. Konkrečią veiklos formą gyventojas turėtų pasirinkti įvertinęs veiklos apimtis, sąnaudas, reikalingų įdarbinti darbuotojų skaičių, veiklos partnerių ir klientų poreikius. Paslaugoms esant nedidelės apimties tikėtina, kad individualios įmonės steigimo bei išlaikymo kaštai galėtų viršyti gautiną naudą.

Ekspertai

Dr. Tomas Bagdanskis

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.