...

Jei nuolat gyvenu užsienyje, čia moku mokesčius, ar reikia už honorarą, gautą Lietuvoje, mokėti mokesčius ir kokius. Kaip išvengti dvigubo apmokestinimo?

Žinių bazė

2014.09.02

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Publikavimo data: 2014-09-02 18:05

Atsižvelgiant į GPMĮ 2 str. 16 d. 4 p., nenuolatinio Lietuvos gyventojo ne per jo nuolatinę bazę Lietuvoje gaunamas  honoraras ...

Publikavimo data: 2014-09-02 18:05

Atsižvelgiant į GPMĮ 2 str. 16 d. 4 p., nenuolatinio Lietuvos gyventojo ne per jo nuolatinę bazę Lietuvoje gaunamas  honoraras  laikomas turinčiu šaltinį  Lietuvoje ir atitinkamai  yra  nenuolatinio Lietuvos  gyventojo  pajamų  mokesčio  objektas,  jeigu jį  išmoka  nuolatinis  Lietuvos  gyventojas, Lietuvos  vienetas,  užsienio  vienetas  per  jo  nuolatinę  buveinę  Lietuvoje  ir  nenuolatinis  Lietuvos gyventojas per jo nuolatinę bazę Lietuvoje. Nenuolatinio  Lietuvos  gyventojo  ne  per  jo  nuolatinę  bazę  Lietuvoje  gaunamas  honoraras,  kurio šaltinis yra Lietuvoje,  priskiriamas  A klasės  pajamoms,  nuo  kurių pajamų  mokestį apskaičiuoja, išskaičiuoja ir į Lietuvos Respublikos biudžetą sumoka honorarą išmokantys asmenys, t. y. Lietuvos vienetas, nuolatinis Lietuvos gyventojas, užsienio vienetas per savo nuolatinę buveinę Lietuvoje ir nenuolatinis Lietuvos gyventojas per savo nuolatinę bazę Lietuvoje. Remiantis  GPMĮ  6  str.  1  d.,  honorarams  taikomas  15 proc.  pajamų  mokesčio  tarifas.  Jeigu nenuolatinis Lietuvos gyventojas reziduoja užsienio valstybėje, kuri yra sudariusi ir taiko dvigubo apmokestinimo  išvengimo  sutartį  su  Lietuva,  tada  nenuolatinis  Lietuvos  gyventojas  turi  pateikti rezidento rezidavimo vietą patvirtinančią pažymą ir minėtam sandoriui bus taikomos tarp valstybių sudarytos dvigubo apmokestinimo išvengimo sutarties nuostatos.

Ekspertai

Kristina Makaveckaitė

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.