Jei nuolat gyvenu užsienyje, čia moku mokesčius, ar reikia už honorarą, gautą Lietuvoje, mokėti mokesčius ir kokius. Kaip išvengti dvigubo apmokestinimo?
Į klausimą atsakė:
Atsakyti į klausimą
Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.
Ekspertai
Kristina Makaveckaitė
Mokesčių konsultantė / KM Consulting
Tapk ekspertu
Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!
Mokesčių konsultantė / KM Consulting
Publikavimo data: 2014-09-02 18:05
Atsižvelgiant į GPMĮ 2 str. 16 d. 4 p., nenuolatinio Lietuvos gyventojo ne per jo nuolatinę bazę Lietuvoje gaunamas honoraras ...
Publikavimo data: 2014-09-02 18:05
Atsižvelgiant į GPMĮ 2 str. 16 d. 4 p., nenuolatinio Lietuvos gyventojo ne per jo nuolatinę bazę Lietuvoje gaunamas honoraras laikomas turinčiu šaltinį Lietuvoje ir atitinkamai yra nenuolatinio Lietuvos gyventojo pajamų mokesčio objektas, jeigu jį išmoka nuolatinis Lietuvos gyventojas, Lietuvos vienetas, užsienio vienetas per jo nuolatinę buveinę Lietuvoje ir nenuolatinis Lietuvos gyventojas per jo nuolatinę bazę Lietuvoje. Nenuolatinio Lietuvos gyventojo ne per jo nuolatinę bazę Lietuvoje gaunamas honoraras, kurio šaltinis yra Lietuvoje, priskiriamas A klasės pajamoms, nuo kurių pajamų mokestį apskaičiuoja, išskaičiuoja ir į Lietuvos Respublikos biudžetą sumoka honorarą išmokantys asmenys, t. y. Lietuvos vienetas, nuolatinis Lietuvos gyventojas, užsienio vienetas per savo nuolatinę buveinę Lietuvoje ir nenuolatinis Lietuvos gyventojas per savo nuolatinę bazę Lietuvoje. Remiantis GPMĮ 6 str. 1 d., honorarams taikomas 15 proc. pajamų mokesčio tarifas. Jeigu nenuolatinis Lietuvos gyventojas reziduoja užsienio valstybėje, kuri yra sudariusi ir taiko dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartį su Lietuva, tada nenuolatinis Lietuvos gyventojas turi pateikti rezidento rezidavimo vietą patvirtinančią pažymą ir minėtam sandoriui bus taikomos tarp valstybių sudarytos dvigubo apmokestinimo išvengimo sutarties nuostatos.