...

Internetinės prekybos apmokestinimas

Žinių bazė

2013.11.12

Planuoju registruoti individualią veiklą ir prekiauti įvairiais daiktais iš Kinijos. Norėčiau sužinot ar tokie dalykai kaip prekių siuntimo klientams išlaidos, parduotuvės reklamavimas įeina į išlaidas. Taip pat norėčiau sužinot, kada GPM taikoma 15%, o kada 5%. Ir ar papildomai internetu uždirbti pinigai (nesusiję su e-parduotuve, gauti į PayPal) turi būti deklaruoti, jei taip, tai ar visi papildomai uždirbti pinigai yra skaitomi kaip pelnas, ir nuo jų mokama tokia pat suma kaip mokant už elektroninės parduotuvės pelną? Ačiū.

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Publikavimo data: 2013-11-12 01:09

Gyventojo, kuris verčiasi individualia veikla, leidžiamais atskaitymais laikomos su per mokestinį laikotarpį faktiškai gautomis ar uždirbtomis, jeigu gyventojas pagal LR...

Publikavimo data: 2013-11-12 01:09

Gyventojo, kuris verčiasi individualia veikla, leidžiamais atskaitymais laikomos su per mokestinį laikotarpį faktiškai gautomis ar uždirbtomis, jeigu gyventojas pagal LR Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 8 str. 5 d. pajamas pripažįsta pagal kaupimo apskaitos principą, individualios veiklos pajamomis susijusios gyventojo padarytos įprastinės šiai veiklai išlaidos (išlaidų dalis, tenkanti per mokestinį laikotarpį gautoms ar uždirbtoms pajamoms). Tokios išlaidos apima prekių, medžiagų, žaliavų, detalių įsigijimo išlaidas, nuomos, reklamos, palūkanų, įrankių įsigijimo, darbo užmokesčio išlaidas, privalomojo socialinio, sveikatos draudimo įmokas, privalomas rinkliavas, mokesčius ir kitas išlaidas, susijusias su individualios veiklos pajamų gavimu.
Taigi prekių klientams siuntimo išlaidos bei Jūsų parduotuvės reklamos išlaidos, patirtos pajamoms uždirbti, gali būti priskirtos leidžiamiems atskaitymams, mažinantiems Jūsų apmokestinamąjį pelną.

Dėl GPM tarifų – 15 proc. ir 5 proc.: 5 proc. GPM tarifas taikomas pajamoms iš gyventojo individualios veiklos, išskyrus laisvąsias profesijas. Būtent 15 proc. GPM ir yra taikomas  laisvosioms profesijoms. Laisvoji profesija – tai profesija, kuria reikiamą kvalifikaciją turintys gyventojai verčiasi asmeniškai, atsakingai ir profesiniu atžvilgiu nepriklausomai, teikdami intelektines paslaugas klientams ir visuomenei, įskaitant teisinę (pavyzdžiui, advokato, advokato padėjėjo, notaro, notaro padėjėjo ir t.t.), auditoriaus, buhalterio, žurnalisto, psichologo ir pan. veiklą.

Dėl papildomai uždirbtų pinigų: nepaminėjote, kokią konkrečiai ekonominę veiklą vykdant tie pinigai yra uždirbami. Tačiau bet kokiu atveju jie turi būti deklaruojami metinėje GPM deklaracijoje ir, atsiradus prievolei nuo jų sumokėti mokesčius, mokesčiai turi būti sumokami į biudžetą. Tačiau nepainiokite tų gautų papildomai pajamų su pajamomis, gautomis, vykdant individualią veiklą, prekiaujant prekėmis, parsiųstomis iš Kinijos. Mokesčių administratorius, išduodamas individualios veiklos pažymą gyventojui, ją išduoda konkrečiai veiklai – Jūsų atveju, prekybai prekėmis. Visos kitos pajamos, gautos ne iš šios veiklos, apskaitomos ir deklaruojamos metinėje GPM deklaracijoje atskirai, atsižvelgiant į tų pajamų kilmę. 

Ekspertai

Kristina Makaveckaitė

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.