...

Internetinės parduotuvės atidarymas Danijoje, teisiniai ir mokestiniai aspektai

Žinių bazė

2012.11.06

Turime internetinę parduotuvę Lietuvoje. Sulaukėme pasiūlymo atidaryti tokio pačio formato, tokiu pačiu pavadinimu internetinę parduotuvę Danijoje. Susidūrėme su problema, kad nežinome teisinių ir mokestinių reikalavimų, apribojimų ir kita. Danijoje būtų žmogus, kuris administruotų e-parduotuvę, prekės iš pradžių būtų siunčiamos iš Lietuvoje esančio sandėlio. Ateityje planuojama sandėliuoti prekes ir Danijoje, kad sumažinti siuntimo kainą bei per kuo trumpesnį laiką nusiųsti prekes pirkėjui.
Neaiški situacija dėl įmonės steigimo Danijoje, ar tai būtina, galbūt galima viską įforminti taip, kad įmonė registruota Lietuvoje valdo internetinę parduotuvę Danijoje, bet tuo pačiu iškyla mokestiniai klausimai, kokiais tarifais būtų apmokestinamos prekės. Lietuvoje registruotos įmonės juridinė forma – mažoji bendrija. Taip pat neaiški situacija, kokią sutartį sudaryti su žmogumi, kuris administruos e-parduotuvę Danijoje.

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Publikavimo data: 2012-11-06 12:21

Siekiant įvertinti, kokia teisinė forma būtų tinkamiausia Jūsų atveju, reikėtų išanalizuoti visas faktines aplinkybes, įvertinti siektinus tikslus bei žemiau pateikiamose...

Publikavimo data: 2012-11-06 12:21

Siekiant įvertinti, kokia teisinė forma būtų tinkamiausia Jūsų atveju, reikėtų išanalizuoti visas faktines aplinkybes, įvertinti siektinus tikslus bei žemiau pateikiamose Danijos institucijų tinklalapių nuorodose esančią informaciją. Preliminariai galima būtų svarstyti 2 variantus:

1) Informacijos (ir dokumentų) pateikimas (neregistruojant naujos įmonės). Užsienio bendrovė, norinti teikti prekes ar paslaugas Danijoje, privalo pateikti informaciją apie save Danijos prekybos ir įmonių agentūrai (Danish Commerce and Company Agency). Daugiau apie registraciją galima sužinoti tinklalapyje www.wirk.dk. Paprastai tokiai registracijai pakanka užpildyti formą 40112. Gavusi minėtą formą, Danijos prekybos ir įmonių agentūra informaciją apie užsienio bendrovę perduoda Danijos mokesčių agentūrai/SKAT ir Danijos Statistikos departamentui. Šios institucijos gali paprašyti pateikti papildomą informaciją ir dokumentus.

2) Naujos įmonės įregistravimas. Už įmonių registravimą Danijoje yra atsakinga ta pati Danijos prekybos ir įmonių agentūra, kurios tinklalapyje (www.eogs.dk) anglų kalba pateikiama informacija apie Danijoje egzistuojančias įmonių formas, jų ypatybes, registracijos procedūrą.

Mokesčių klausimais Danijoje konsultuoja Danijos mokesčių agentūra/SKAT. Jos tinklalapyje http://www.skat.dk/SKAT.aspx?oId=1826780 detaliai anglų kalba paaiškinta, kokius mokesčius turėsite mokėti ir kaip vykdyti jų apskaitą.

Sutarties forma su asmeniu, administruosiančiu e-parduotuvę Danijoje, priklausytų nuo kitų pasirinkimų., pvz., ar bus apsispręsta registruoti naują įmonę Danijoje, ar ne; ar tas asmuo bus Danijos (darbinant Danijos piliečius, reikalinga papildomai registruotis specialiame registre), ar Lietuvos pilietis; ar tokį asmenį bus ketinama įdarbinti, ar sudaryti paslaugų sutartį ir pan. Įvertinus visą visumą aplinkybių, būtų galima parinkti tinkamiausią sutarties formą.

Ekspertai

Gintautas Bartkus

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.