...

Internetinė prekyba prekėmis iš Kinijos

Žinių bazė

2014.05.13

Noriu pagal I.V. pažymą verstis internetine prekybą (prekiauti socialiniuose tinklapiuose, skelbimų portaluose, gal ir asmeninį tinklapį susikurti). Principas paprastas perku prekes iš trečiųjų šalių, parduodu Lietuvoje. Bet viskas vyksta tik elektroniniu būdų t.y., perku tarkim iš Kinijos moku e – pavedimu, parduodant Lietuvoje pirkėjas vėl apmoka el. bankininkyste. Klausimas. Kaip užfiksuoti išlaidas, jog tai yra išlaidos, jeigu negaunu jokių čekių ir panašiai. Ar nekils su VMI dėl to problemų? Sekantis klausimas jeigu tarkim uždirbu 4500 LT, atskaičiavus tarkim 1500 LT išlaidų, man lieka 3000 LT tai, kiek reikės mokesčių sumokėti už 3000 LT pelno? Bučiau labai dėkinga už atsakymą.

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Sigita Sriubaitė-Stepurienė

Regiono vadovė / Klauberg BALTICS

Publikavimo data: 2014-05-13 14:11

Prekyba elektroninėje erdvėje tapo kasdiene ir įprasta verslo dalis. Tokią veiklą vykdo fiziniai ir juridiniai asmenys tinkamai įregistravę veiklą. Atsakant...

Publikavimo data: 2014-05-13 14:11

Prekyba elektroninėje erdvėje tapo kasdiene ir įprasta verslo dalis. Tokią veiklą vykdo fiziniai ir juridiniai asmenys tinkamai įregistravę veiklą. Atsakant į pateiktą klausimą, pirmiausia, vertėtų vadovautis Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo (toliau – GPMĮ) nuostatomis. Kai individualia veikla besiverčiantis gyventojas įsigyja prekes (paslaugas) iš užsienio vienetų ar gyventojų, išlaidas pagrindžiantys dokumentai turi atspindėti ūkinės operacijos turinį (GPMĮ 18 str. 9 d.). Įsigijus prekes, derėtų pasirūpinti šių prekių įsigijimą iš konkretaus užsienio subjekto patvirtinančiais dokumentais, pavyzdžiui, pirkimo–pardavimo sutartimi, pateikiamomis sąskaitomis, importo dokumentais ir pan. Be minėtų dokumentų, atsiskaitymai už įsigytas prekes, kurie vykdomi elektroniniu būdu, taip pat yra išlaidas pagrindžiantys dokumentai. Ypač svarbu aiškiai suformuluoti mokėjimo paskirtį atliekant bankinius pavedimus. Taip bus išvengta galimų nesusipratimų. Apibendrinant pasakytina, kad iš ūkinės operacijos turinio turi būti aišku bei galima nustatyti, kuris asmuo kuriam asmeniui, už kokią pinigų sumą ir kokią prekę (paslaugą) pardavė.

Pajamos gautos iš prekybos individualios veiklos apmokestinamos taikant 5 % gyventojų pajamų mokesčio (toliau – GPM) tarifą (GPMĮ 6 str. 3 d.). Individualios veiklos apmokestinamosios pajamos apskaičiuojamos kaip skirtumas tarp gautų (uždirbtų) ir tai veiklai patirtų išlaidų (leidžiamų atskaitymų įvardintų GPMĮ 18 str.). Nuolatinis Lietuvos gyventojas, pasibaigus mokestiniam laikotarpiui, iki kalendorinių metų, einančių po to mokestinio laikotarpio, gegužės 1 dienos privalo pateikti mokesčio administratoriui metinę pajamų mokesčio deklaraciją už praėjusį mokestinį laikotarpį, joje deklaruoti visas praėjusio mokestinio laikotarpio pajamas ir sumokėti į biudžetą GPM.

Individualią veiklą pagal pažymą vykdantys gyventojai moka 9% dydžio privalomojo sveikatos draudimo (toliau – PSD) įmokas nuo 50% individualios veiklos apmokestinamųjų pajamų (neatėmus PSD ir valstybinio socialinio draudimo įmokų). PSD įmokas gyventojai, vykdantys individualią veiklą pagal pažymą, privalo sumokėti iki kalendorinių metų, einančių po to mokestinio laikotarpio, gegužės 1 dienos. Kas mėnesį iki paskutinės mėnesio dienos sumokamos 9% dydžio PSD įmokos nuo minimalios mėnesinės algos, o pasibaigus metams iki kitų metų gegužės 1 d. perskaičiuojamos už praėjusius kalendorinius metus mokėtinos PSD įmokos. Kas mėnesį PSD įmokų neprivalo mokėti individualia veikla besiverčiantys gyventojai, kurie tuo pat metu dirba pagal darbo sutartis, valstybės tarnautojai ir kiti pareigūnai arba apdraustieji valstybės lėšomis.

Individualią veiklą pagal pažymą vykdantys gyventojai moka 28,5% dydžio valstybinio socialinio draudimo (toliau – VSD) įmokas nuo 50% individualios veiklos apmokestinamųjų pajamų (neatėmus PSD ir VSD įmokų). PSD įmokas gyventojai, vykdantys individualią veiklą pagal pažymą, privalo sumokėti iki kalendorinių metų, einančių po to mokestinio laikotarpio, gegužės 1 dienos. 

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.