...

Individualios veiklos sąskaitos, pridėjus naują veiklos rūšį

Žinių bazė

2020.10.06

Sveiki,

Vykdau individualią veiklą jau antri metai. Noriu pridėti dar vieną naują veiklos rušį, ir iškilo klausimas.

1. Prieš keletą dienų naujai veiklai įsigijau prekių, kitaip tariant, turėjau išlaidų, susijusių su naujai planuojama veikla, tačiau būtent ši veikla, kuriai prekės įgytos, neįregistruota. Pelno neturėjau. Ar pridėjus naują veiklos rušį, šias įsigytas prekes galiu įtraukti į žurnalą?

2. Kaip išrašyti sąskaitas, pridėjus naują veiklos rušį? Rekvizitai nesikeičia ir dėl to nieko papildomai rašyti nereikia kaip suprantu. O kaip dėl serijos numerio? Tarkim iki šiol paskutinės sąskaitos numeris buvo XX100 (Veikla – užsakomasis pardavimas paštu arba internetu). Pridėjus veiklą (Metalo gaminių gamyba), ir su ja susijusia sąskaitą rašant toliau tęsiasi serija XX101? Ar naujai veiklai pildomas atskiras serijos numeris?

Dėkui

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Ramutė Alechnavičiūtė

Koučingo specialistė ICF, veiklos pokyčių mentorė / www.alechnaviciute.lt

Publikavimo data: 2020-10-12 14:20

Vykdant individualią veiklą mokesčiai mokami nuo asmens, o ne veiklų kiekio, kaip man yra žinoma. Priklauso kokį atskaitymų metodą pairenkate:...

Publikavimo data: 2020-10-12 14:20

Vykdant individualią veiklą mokesčiai mokami nuo asmens, o ne veiklų kiekio, kaip man yra žinoma. Priklauso kokį atskaitymų metodą pairenkate: 30 proc. nuo pajamų ar pagal faktines išlaidas. Pareiga yra deklaruoti ir atitinkamai sumokėti vieną kartą per metus nurodytu valstybės terminu. Sąskaitos gali būti ta pačia serija. Jei norite rinkti statistiką kiek pajamų gaunate iš atskirų veiklų, tada galite suteiktu atskirą seriją, kaip jums patogiau. Daugiau info: https://www.vmi.lt/cms/vykdantiems-individualia-veikla https://www.verslilietuva.lt/verslauk/verslo-formos-ir-mokesciai/individuali-veikla-pagal-pazyma/

Ekspertai

Ramutė Alechnavičiūtė

Ramutė Alechnavičiūtė

Koučingo specialistė ICF, veiklos pokyčių mentorė / www.alechnaviciute.lt

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.