...

Gruziniško konjako importas į Lietuvą

Žinių bazė

2014.10.03

Nuo ko man reikia pradėti,norint importuoti ( įvežti ) gruzinišką konjaką į Lietuvą tolimesniam pardavimui ES šalyse,Baltarusijoje,Rusijoje? Geriau steigti bendrą Gruzijos-Lietuvos įmonę,Gruzijos įmonės atstovybę Lietuvoje ar Lietuvos įmonę ( UAB arba MB )?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Sigita Sriubaitė-Stepurienė

Regiono vadovė / Klauberg BALTICS

Publikavimo data: 2014-10-03 20:41

Pagal Lietuvos Respublikos alkoholio kontrolės įstatymą importuoti alkoholio produktus leidžiama įmonėms, Europos juridiniams asmenims ir jų filialams, užsienio juridinių asmenų...

Publikavimo data: 2014-10-03 20:41

Pagal Lietuvos Respublikos alkoholio kontrolės įstatymą importuoti alkoholio produktus leidžiama įmonėms, Europos juridiniams asmenims ir jų filialams, užsienio juridinių asmenų atstovybėms Lietuvos Respublikoje. Praktiniu požiūriu patogiausia įsteigti įmonę ten, kur planuojate vykdyti veiklą. Steigiamo vieneto teisinė forma (IĮ, UAB, MB) pasirenkama atsižvelgiant į veiklos pobūdį, priimtiną atsakomybės laipsnį (ribota ar neribota), planuojamą pradinio kapitalo dydį, darbuotojų skaičių.

Jeigu atstovaujate Gruzijos įmonės interesams – CK 2.56 str. 2 d. nurodytą veiklą galite vykdyti per šios įmonės atstovybę. Dėl importo licencijos išdavimo reikia kreiptis į Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentą. Importuojamų, įvežamų ir realizuojamų alkoholio produktų saugos ir kokybės rodikliai privalo atitikti Lietuvoje galiojančius reikalavimus, todėl būtina turėti gaminio atitikties deklaraciją, kurią dažniausiai išduoda gamintojas (tai kontroliuoja Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba). Importo mokesčius apskaičiuoja ir jų mokėjimą kontroliuoja Muitinės departamentas, o importuotas prekes eksportuojamos į trečiąsias šalis (pvz. Rusiją, Baltarusiją) galimas dvigubo apmokestinimo išvengimo procedūros taikymas. 

Ekspertai

Sigita Sriubaitė-Stepurienė

Sigita Sriubaitė-Stepurienė

Regiono vadovė / Klauberg BALTICS

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.